چت

شرکت فولاد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر در راستای سیاست های خودکفایی صنعتی و شکوفایی اقتصادی کشور در سال ۱۳۸۱ در زمینی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع احداث و پس از نصب و راه اندازی تجهیزات، توسط متخصصین داخلی در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید. شرکت نورد کوثر اهواز با بهره گیری از تکنولوژی روز و تجهیزات مدرن، قادر به تولید سالانه ۵۵۰ هزارتن مقاطع سبک فولاد ساختمانی شامل میلگرد کوثر اهواز ، ناودانی، نبشی و تسمه می‌باشد.

شرکت فولاد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر در راستای سیاست های خودکفایی صنعتی و شکوفایی اقتصادی کشور در سال ۱۳۸۱ در زمینی به مساحت ۹۰ هزار متر مربع احداث و پس از نصب و راه اندازی تجهیزات، توسط متخصصین داخلی در سال ۱۳۸۳ به بهره برداری رسید. شرکت نورد کوثر اهواز با بهره گیری از تکنولوژی روز و تجهیزات مدرن، قادر به تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن مقاطع سبک فولاد ساختمانی شامل میلگرد کوثر اهواز ، ناودانی، نبشی و تسمه می‌باشد.

در ادامه به این مبحث بیشتر خواهیم پرداخت :

 • معرفی شرکت فولاد کوثر اهواز
 • میلگرد کوثر اهواز
 • محصولات تولیدی
 • انواع میلگرد کوثر اهواز
 • آشنایی با میلگرد آجدار اهواز

قیمت روز میلگرد

شرکت فولاد کوثر اهواز از دسته شرکت های صنعتی می‌باشد که در جهت صنعت فولاد فعالیت خود را آغاز نموده است، که زیر گروه فولاد ایران فعالیت می‌کند. این شرکت در سال 1381 پایه ریزی و احداث شد و در سال 1383 به بهره برداری رسید. این کارخانه به مساحت 90 هزار متر مربع با همت مهندسین داخلی و کار‌کشته به بهره برداری رسید و توانست بخش مهمی از تولید فولاد کشور را در دست بگیرد. در جهت اجرای سیاست های خودکفایی و اقتصاد مقاومتی، این شرکت در زمینه های مختلف صنعتی به شکوفایی رسید و محصولات آن به خارج از کشور صادر شد. 

شرکت فولاد کوثر اهواز

میلگرد کوثر اهواز

کارخانه نورد فولاد اهواز در زمینه تولید انواع میلگرد در جنوب غربی ایران فعالیت می‌کند. این کارخانه توانسته روزانه برای تعداد زیادی از افراد بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند. تولیدات این کارخانه به دلیل نیروهای کاری و متخصص از بازدهی بسیار بالایی برخوردار است و عمده تولید آن میلگرد است. این واحد تولیدی تمرکز خود را بر روی تولید میلگرد قرار داده است. میلگردها در دسته های مختلفی تولید می‌شوند، هر کدام از انواع میلگرد در سایز مشخصی با توجه به استانداردی که در جهان مشخص شده تولید می‌شود. این تولیدات هر کدام در سازه های مشخصی از جمله اسکلت بندی ساختمانی، فضای کف ساختمان و کف مسیرهای خیابان بکار می‌رود. سازه های بتنی باید در برابر کشش و فشار هایی که از جهات مختلف بر اسکلت بندی ساختمان وارد می‌شود، مقاوم باشند. در این مورد باید از میلگرد فولادی با سایز مشخص در این بحث استفاده شود. به دلیل اینکه سازه ها باید در مقابل کشش و هر گونه فشار مقاومت کنند باید از میلگردهای تقویت شده فولادی استفاده نمود تا در برابر عوامل طبیعی مقاومت کنند. میله گردهایی که برای اسکلت بندی بتن استفاده می‌شود از نوع آجدار می‌باشد تا درگیری بهتری با بتن داشته باشد. این کار باعث می‌شود تا بتوانید مقاوت بالایی در بتن بوجود آورید.

میلگرد فولاد کوثر اهواز
فاکتورهای زیادی هستند که بر قیمت میلگرد تاثیر گذارند که از مهمترین فاکتورها می‌توان به ضخامت میلگرد، پوشش و عناصر سازنده اولیه اشاره کرد. برای اینکه بخواهید از قیمت میلگرد اهواز اطلاع پیدا کنید می‌توانید از طریق سایت شرکت به بخش آهن و فولاد اهواز مراجعه کنید. تمامی محصولاتی که در کارخانه نورد کوثر اهواز تولید می‌شود در تمام نمایندگی ها با قیمت یکسان فروخته می‌شود. در هنگام تولید میلگرد ماده ای به نام اپوکسی وجود دارد که به عنوان پوشش برای میلگردهای تولید شده استفاده می شود. این ماده یک نوع محافظ است که در برابر خوردگی می‌تواند مقاومت کند. نکته مهمی که باید در هنگام استفاده از میلگردهای با پوشش اپوکسی بدانید، شکاف و ناپیوستگی است که نباید در سطح میلگرد وجود داشته باشد چون منجر به خوردگی میلگرد فولادی می‌شود.

 

محصولات تولیدی

کارخانه نورد کوثر اهواز، با تولید شمش فولادی و استفاده از آن برای تولید انواع میلگرد استفاده می‌کند که به عنوان مواد اولیه تولیدات مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت فولاد اهواز دارای خط تولید انواع میلگرد‌ است که ظرفیت تولید بالایی دارد. این کارخانه دارای متخصصین مجرب است، که میزان تولید خالص آن به 550 هزار تن در سال می‌رسد. این رقم در تولید میلگرد قابل توجه است. 

میلگردهای تولیدی این کارخانه در سایزهای مختلف تولید می‌شود که هر کدام از آنها برای موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع میلگرد که در این مجموعه تولید می‌شود می توان به میلگرد ساده و میلگرد آجدار اشاره داشت که هر کدام از آنها تحت شرایطی خاص تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایز محصولاتی که در این واحد فولادی تولید می‌شود برای میلگردهای ساده 10 تا 40 میلیمتر، و برای میلگردهای آجدار 10 تا 50 میلیمتر می‌باشد. این کارخانه با تکیه بر دانش فنی و داخلی توانسته حجم عظیمی از تولید فولاد کشور را در جنوب غرب ایران تولید کند و میزان مشخصی را صادر نماید.

میلگرد فولاد کوثر اهواز

هر کشور استاندارد مخصوص به خود را دارد که بعضی از این استانداردها به صورت جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این استانداردها توسط بعضی از شرکت های تولید فولاد بکار گرفته می‌شوند که خط تولید آنها بر اساس استاندارد مشخص جهانی می باشد. هر استاندارد طبقه بندی مشخصی دارد و کارخانه نورد کوثر اهواز از استاندارد DIN استفاده می کند. این استاندارد بصورت زیر طبقه بندی می‌باشد. که عبارتند از :

 • میلگرد A1 : این میلگرد صاف و ساده است که دارای مقاومت تسلیم 2300 سانتی متر و مقاومت کششی 3800 بر سانتی متر می‌باشد.
 • میلگرد A2 : این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم 3000 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 5000 بر سانتی متر می‌باشد.
 • میلگرد A3 : این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم 4000 سانتی متر و مقاومت کششی 6000 بر سانتی متر می باشد.

انواع میلگرد کوثر اهواز

در کنار تیرآهن، اصلی ترین مقطع تولید کوثر اهواز انواع میلگرد در سایزهای مختلف است در این بخش انواع آن را نام خواهیم برد.

 • میلگرد آجدار کوثر اهواز:
  میلگرد آجدار اهواز در سایزهای مختلف اعم از : میلگرد 10 آجدار، میلگرد 12 آجدار، میلگرد 14 آجدار، میلگرد 16 آجدار، میلگرد 18 آجدار، میلگرد 20 آجدار، میلگرد 22 آجدار، میلگرد 25 آجدار در این کارخانه عرضه می‌شود.
 • کلاف آجدار کوثر اهواز:
  در کنار میلگرد آجدار، این شرکت به تولید و تامین کلاف 8 آجدار و کلاف 10 آجدار نیز می‌پردازد.
 • کلاف ساده کوثر اهواز:
  کلاف 8 ساده و کلاف 10 ساده هردو در کیفیت A1، کلاف 6.5 ساختمانی و کلاف 6.5 صنعتی st34 محصولات بخش کلاف ساده کوثر اهواز هستند.

آشنایی با میلگرد آجدار اهواز

تنش جاری در این نوع میلگرد اهواز حدود 4 هزار کیلوگرم بر سانتیمتر مربع است و همچنین تنش گسیختگی آن 6 هزار کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد. با این وجود این مقطع فولادی به عنوان میلگردی ترد شناخته میشود و برای کاربرد در صنعت ساختمان سازی مفید است. عملیات جوشکاری برای آن مضر و ممنوع بوده و برای سازه های نیازمند به تغییر شکل مفید نمی‌باشد.

اگر شما دوست عزیز جزء تامین کنندگان میلگرد هستید،با مراجعه به وب سایت فولاد 24 قیمت خود را ثبت نمایید.

دیدگاه ها
...
درخواست قیمت جهت صادرات به عراق
19 بهمن، 1400

با سلام لطفا قیمت میلگرد های زیر تحویل در مرز عراق میخواهم ١٠ ملم ٥٠ طن ١٢ ملم ١٥٠ طن ١٦ ملم ١٠٠ طن ٢٠ ملم ٥٠ طن ٢٥ ملم ١٥٠ طن

×