پیدا و پنهان قیمت گذاری فولاد.

معاون امور معدن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت تمام شده فولاد که ۴ هزار تومان اعلام شد جزو کدال شرکت‌های بورسی است.

پیدا و پنهان قیمت گذاری فولاد.

 داریوش اسماعیلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری ۴ شنبه شب شبکه دو سیما افزود: با نگاهی به فولاد خورستان به عنوان نماد بزرگ فولاد کشور، قیمت تمام شده فولاد را در ۳ ماه نخست امسال ۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده است بنابراین مبنا، قیمت کدال شرکت‌های بورسی است.

وی تصریح کرد: در کشور حدود ۳۰ میلیون تن تولید فولاد و نزدیک به ۱۰ میلیون تن هم صادرات داریم و تولید فولاد در کشور نه تحت تأثیر تحریم هاست و نه ارزبری زیادی دارد.

معاون وزیر صمت گفت: در این شرایط مردم انتظار قیمت پایین فولاد را دارند و در این راستا قیمت فولاد به خصوص از خرداد به بعد، قیمت‌های قابل قبولی نداشته است.

وی افزود: ستاد اقتصادی دولت در ۷ مرداد ۹۹ یک مصوبه ۵ بندی را در ارتباط با کاهش قیمت محصولات فولادی صادر کرد و تمام این‌ها در راستای دسترسی مردم به محصولات فولادی با قیمت مناسب بوده است.

معاون وزیر صمت ادامه داد: هدف ما قیمت پایه منصفانه و جدا شدن موضوعات صادرات است که موجب رقابت انجام شود تا فولاد با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

سبحانی: چرا انتهای رنجیره فولاد آزاد است؟

سبحانی، رئیس انجمن فولاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: اگر هدف ما کنترل و اصلاح قیمت در بازار فولاد است، چرا شمشی که وارد بورس می شود، محصول آن (میلگرد) وارد بورس نمی‌شود؟ از سوی دیگر، چرا ورق وارد بورس می‌شود ولی انتهای آن (پروفیل) باز است./صدای بورس

دیدگاه ها