پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت در سال 98

معاون طرح و برنامه و جانشین وزیر صنعت،معدن و تجارت در ستاد اقتصاد مقاومتی، 15پروژه ویژه و اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1398 را اعلام کرد.

پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت صمت در سال 98

سعید زرندی، معاون طرح و برنامه و جانشین وزیر صنعت،معدن و تجارت در ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: درکنار سایر وظایف و ماموریت های وزارتخانه، 15 اقدام برای سال آینده تعریف شد تا معاونت ها و سازمان های تابعه آن را بطور ویژه دنبال کنند. وی افزود: این پروژه ها بر اساس مزیت ها و فرصت های کشور و با عنایت به شرایط جدید اقتصادی و تحریم ها تدوین شده است.

جانشین وزیر صنعت،معدن و تجارت در ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: در این پروژه ها در هر سه بخش صنعت،معدن و بازرگانی طرح های دیده شده و همه آن ها بصورت ویژه رصد ، پایش و پیگیری خواهد شد. معاون طرح و برنامه افزود: این پروژه ها توسط وزیر صنعت،معدن و تجارت به همه دستگاههای زیر مجموعه ابلاغ شده و سازمان های تابعه موظف هستند آن را در سال 98 انجام دهند.

زرندی تصریح کرد: رویکرد ما در این پروژه ها درون‌گرایی و برون‌نگری است وتلاش داریم به سمت نوآوری در اجرای این طرح ها حرکت کنیم. به گفته جانشین وزیر صنعت،معدن و تجارت در ستاد اقتصاد مقاومتی ، 15 پروژه اقتصاد مقاومتی وزارت صنعت،معدن و تجارت درسال 1398 به شرح ذیل است:

1- نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی سنگین

2- توسعه صنایع دریایی

3- توسعه تولید و تجارت صنایع نساجی و پوشاک

4- نوسازی و بازسازی صنایع و صنوف تولیدی

5- اجرای طرح ملی تاپ (توانمند سازی تولید و توسعه اشتغال پایدار)

6- افزایش حجم و تنوع محصولات صادراتی به کشورهای همسایه ( ترکیه، افغانستان، امارات متحده عربی، عراق، پاکستان، عمان، قطر، روسیه، آذربایجان، ترکمنستان، ارمنستان، کویت، قزاقستان و سوریه )

7- فعال سازی معادن کوچک

8- تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی ( فولاد، مس و آلومینیوم )

9- اجرای طرح های نوین تسهیل فرآیندهای تجارت داخلی و خارجی

10- توسعه فعالیت های اکتشافی

11- تقویت، توانمندسازی و توسعه بنگاه های خرد، کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات غیر نفتی

12- اصلاح شبکه های توزیع در جهت کاهش هزینه های مبادله و قیمت نهایی مصرف کننده

13- حمایت از توسعه و تکمیل زنجیره ارزش صنایع پایین دست نفت و گاز

14- تقویت تشکل های صادراتی تخصصی، حمایت از تشکیل و توسعه شرکت های بزرگ صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات و تشکیل کنسرسیوم های بین المللی به منظور شکل دهی به بازارهای جدید

15- افزایش 10 میلیارد دلاری ساخت داخل صادرات گرا ( لوازم خانگی، صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، صنایع شیمیایی و سلولزی، منسوجات و پوشاک، صنایع چوب و کاغذ، ماشین آلات و ...)

منبع:اخبار فلزات

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید