وزیر صمت: سود ۶۰ هزار میلیارد تومانی تولید کنندگان فولاد کجا رفته؟

وزیر صمت گفت: اگر بورس و بورس کالا زیر نظر وزیر اقتصاد است خود وزیر اقتصاد جواب مردم را درباره گرانی محصولات فولادی بدهد. وی با اشاره به افزایش قیمت فولاد در بازار گفت:

وزیر صمت: سود ۶۰ هزار میلیارد تومانی تولید کنندگان فولاد کجا رفته؟

 

با توجه به مواد اولیه ایرانی و امتیازاتی که دولت به تولید کنندگان فولاد می‌دهد انتظار این بود قیمت‌ها متعادل باشد. غول‌های فولادی ایجاد کردیم و رانت‌هایی به نام سنگ آهن به قیمت ۳۰۰ هزار تومان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم در حالی که قیمت جهانی آن تنی یک و نیم میلیون تومان است، اما همین غول‌های فولادی محصول را در بازار ایران به قیمت جهانی می‌فروشند که البته باید پاسخگو باشند.

اگر ما در جنگ اقتصادی مسئولیت داریم کسانی که به مردم ظلم می‌کنند، باید پاسخگو باشند. چطور می‌شود شمش ۴ هزار تومانی را ۱۲ هزار تومان بفروشند در این مدت تولید کنندگان فولاد ۶۰ هزار میلیارد تومان سود عایدشان شده، اما این پول کجا رفته؟ در توسعه که هزینه نشده، اما بگویید کدام خط و ماشین آلات جدید فولادی با این پول در حال توسعه است؟ رزم حسینی افزود: مکانیزم بورس برای آن بود که به وضع کوپنی خاتمه داده شود، اما اگر دوباره به سراغ فرآیند کوپنی برویم از فردا صبح ۳ هزار کارخانه دار می‌آیند و می‌گویند پروانه بهره برداری داریم به ما سهمیه بدهید. /خبرگزاری صداوسیما

دیدگاه ها