وزیر صمت باید برای گرانی افسارگسیخته سیمان توضیح دهد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رد پای دلالان و واسطه ها در گرانی اخیر نهاده های ساختمانی دیده می شود، گفت: در اثر تداوم کمبود عرضه و گرانی مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و فولاد بسیاری از کارگاه های ساخت وساز تعطیل خواهند شد و دود این گرانی به چشم مردم می رود.

وزیر صمت باید برای گرانی افسارگسیخته سیمان توضیح دهد.

 

به گزارش پیام آوران معدن و فولاد:   عبدالجلال ایری، در گفت و گویی، با اشاره به افزایش بی ضابطه و افسارگسیخته قیمت مصالح ساختمانی، گفت: متاسفانه تعطیلی کارخانجات سیمان جهت تأمین برق کشور موجب رونق بازار کاذب و عدم کنترل قیمت سیمان شده است، کمبود عرضه سیمان در بازار، و افزایش تقاضای در این فصل از سال که همیشه با مصرف بالای سیمان مواجه هستیم، تعادل عرضه و تقاضا را در بازار بر هم زده است به نحوی که در بازار قیمت هر پاکت ۵۰ کیلویی سیمان از ۴۴ هزار تومان به بیش از ۷۰ هزار تومان رسیده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه کاهش فعالیت واحدهای تولیدکننده سیمان و فولاد تقاضای کاذب در بازار به دلیل بار روانی ناشی از تعطیلی این واحدها را افزایش داده است، اظهار کرد: تقاضای کاذب در بازار مصالح ساختمانی و نگرانی انبوه سازان از کمبود سیمان در سایه خلاء نظارتی دستگاه های متولی و فعالیت گسترده دلالان و سودارگران موجب گرانی سیمان و فولاد شده است.

وی با بیان اینکه رد پای دلالان و واسطه ها در گرانی اخیر نهاده های ساختمانی دیده می شود، اظهار کرد: بارها جلساتی بین وزرای دولت و نمایندگان مجلس برای جلوگیری از فعالیت سوداگران و قطع دست دلالان برگزار شده اما متاسفانه نتیجه بخش نبوده، گویا متولیان امر هیچ همت و اراده ای برای کاهش و کنترل قیمت ندارند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تبعات افزایش قیمت مصالح ساختمانی خصوصاً سیمان و میلگرد در افزایش قیمت تمام شده ساخت وساز بروز خواهد کرد خاطرنشان کرد: در اثر تداوم کمبود عرضه و گرانی مصالح ساختمانی به ویژه سیمان و فولاد بسیاری از کارگاه های ساخت وساز تعطیل خواهند شد و دود این گرانی به چشم مردم می رود. لذا در کمیسیون عمران مجلس در اولین فرصت وزیر صمت را برای پاسخگویی در خصوص علل افزایش قیمت مصالح ساختمانی و عدم تحقق وعده های ایشان برای جلوگیری از فعالیت دلالان و واسطه ها احضار خواهیم کرد.

معدن و فولاد

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید