نقش شرکت‌های فولادی در ارزآوری برای کشور طی دوران تحریم

نقش شرکت‌های فولادی در ارزآوری برای کشور طی دوران تحریم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه، مهدی صادقی نیارکی در خصوص نقش فولاد مبارکه در ارزآوری برای کشور گفت: فولاد مبارکه اصفهان در زمینه تولید ورق بی‌نظیر است در واقع فولاد مبارکه جز یکی از مجتمع‌های بی‌نظیر غرب آسیاست و در جهان نیز در خصوص دانش فنی و طراحی که دارد مورد توجه است.

معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: فولاد مبارکه در ابتدا تأمین نیاز داخل را در دستور کار دارد و بعد به مقوله صادرات بپردازد.

وی تصریح کرد: توصیه اکید ما در وزارتخانه به شرکتی مانند فولاد مبارکه توجه به بحث بهره‌وری است که این شرکت بسیار خوب در این زمینه عمل می‌کند؛ همچنین استفاده حداکثری از خطوط تولید خود را در دستور کار قرار داده که اقدامی مثبت است؛ البته در کنار این موارد، شرکت فولادمبارکه طرح‌های توسعه‌ای خود را نیز دنبال می‌کند.

صادقی نیارکی در خصوص عملکرد این شرکت فولادساز گفت: شرکت فولادمبارکه به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در کشور شناخته شده و عرضه بسیار خوبی نیز در بورس نسبت به دیگر شرکت‌های نوردکار داشته است در واقع فولادمبارکه جزء محدود شرکت‌هایی بوده که تولیدات خود را در بورس عرضه کرده و ما نیز همیشه اعلام کردیم که این اقدام مثبت است.

معاون امور صنایع وزارت صمت درباره اینکه اکنون فولاد مبارکه در کشور مورد هجمه‌های بسیاری قرار گرفته و دولت چه حمایتی می‌تواند از این شرکت داشته باشد نیز گفت: مسائل و چالش‌هایی برای شرکت فولاد مبارکه رخ داده و ما امیدواریم حل و فصل شود اما توقع وزارت صمت بر این است که فولاد مبارکه همچنان مسیر توسعه‌ای خود را دنبال کند؛ همچنین راندمان و عرضه محصول در داخل و تنظیم بازار داخل را بیشتر در دستور کار خود قرار دهد./خبرگزاری فارس