مقاومت بازارآهن در برابر تغییرات.

نوسانات بازار روی جالبی از خود نشان داد؛ پس از گذشت چند روز، افزایش نرخ ارز نه تنها متوقف شد بلکه قیمت دلار ۱۹۰ تومان کاهش یافت، اما بلافاصله این کاهش قیمت را جبران نموده و روی پله ی ۲۴ هزار و ۲۵۰ تومان به فروش می رسد.

مقاومت بازارآهن در برابر تغییرات.

حال آنکه میانگین نوسانات ارز در کل هفته ی گذشته در بازه ۲۳ الی ۲۴ هزار تومان تکرار شده است. با توجه به موقعیت کنونی بازار ارز، روز گذشته بازار آهن نیز ثبات قیمت نسبی را به نمایش گذاشت.

در روز چهارشنبه از عرضه های مقاطع فولادی و میلگرد شرکت های پرطرفدار استقبال آنچنانی نشد، گویای این مطلب است که بازار در مقابل فعالیت ها و سیاست های بازارسازان جهت ادامه روند صعودی قیمت و همچنین رشد پیوسته قیمت پایه مقاومت دارد. لازم بخ ذکر است که هم اکنون قیمت بسیاری از مقاطع در بازار پایین تر از نرخ عرضه های بورس کالا است.

در پی ثبات نسبی بازار چهارشنبه و رسیدن به روز پایانی هفته پیش بینی می شود امروز نیز ثبات قیمتی را شاهد باشیم. شاید بتوان بیان کرد اگر قیمت دلار در همین محدوده باشد و نوسان چشم گیری نکند؛ در روز شنبه نیز رکود نسبی خواهد داشت و چه بسا شاهد کاهش قیمت آهن آلات نیز باشیم.

در روز گذشته قیمت میلگرد در مبادی فروش دارای کف قیمتی ۱۴ هزار و ۹۵۰ تومان و سقف قیمتی ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان بوده است. به طور کلی شاهد ثبات نسبی در اکثر شرکت ها بودیم. در میان ثبات قیمت این  محصول، برخی از شرکت ها کاهش قیمتی ۵۰ الی ۱۰۰ تومانی داشته  و به موازات این شرکت ها نیز سه شرکت افزایش ۵۰ تومانی قیمت را لمس کرد.

در حوزه نبشی و ناودانی نیز قیمت ها از سوی تولیدکنندگان این محصولات بدون تغییر اعلام شد، به این صورت که قیمت نبشی و قیمت ناودانی به طور کلی دارای ثبات بوده و یک شرکت نیز کاهش قیمت ۲۰۰ تومانی را بر قیمت محصولات خود اعمال کرد.

در بازار تیرآهن، به جز برخی از شاخه های تیرآهن ذوبی که کاهش ۱۰ الی ۲۰ هزار تومانی داشتند، در سایر شاخه ها قیمت ها بدون تغییر اعلام و روانه بازار شد. قیمت پروفیل نیز همچون سایر مقاطع از سوی اکثر کارخانه ها ثابت و تنها دو شرکت کاهش قیمت ۱۰۰ تومانی داشتند./آهن پرایس

دیدگاه ها