معاملات جدید در بازار واردات قراضه ترکیه

معاملات جدید در بازار واردات قراضه ترکیه

طبق گزارشات قیمت معاملات قراضه (80-20) وارداتی این کشور در این روز با یک دلار افزایش نسبت به روز پیش از آن در رقم 280 دلار در تن سی اف آر معامله شد.

فروشندگان اروپایی نیز موفق شدند قراضه خود را بالاتر از رقم مورد انتظار (حدود 270 تا 275) دلار هر تن سی اف آر به خریداران ترک عرضه کنند. از طرفی بازار داخلی قراضه اروپا نیز در رونق است و فروشندگان قصد پایین آوردن قیمت های پیشنهادی خود را ندارند. بازار قراضه اخیرا به دلیل افت فروش محصولات فولادی در ترکیه دچار رکود شده بود و قیمت قراضه کلاس 1 و 2 (20-80) تا 27 دلار هر تن کاهش داشت. دست اندرکاران معتقدند قیمت قراضه به کف خود رسیده و سطح فعلی قیمت برای کارخانجات ترکیه قابل قبول است. از طرفی با توجه به عدم بهبود وضعیت محصولات فولادی در بازار داخلی ترکیه احتمال کاهش بیشتر قیمت قراضه دور از انتظار نیست.

قیمت معاملاتی ماه فوریه قراضه در بازار فیوچرز لندن نیز یک دلار در تن کمتر از ماه ژانویه بود، قیمت معاملات تحویل مارچ در 281.5 دلار در تن و معاملات فیوچرز تحویل آوریل در قیمت 284.5 دلار در تن بسته شد. درکل چشم انداز مشخصی در مورد روند قیمت ها وجود ندارد، هرچند برخی امید به بهبود قیمت ها در هفته های آتی دارند.

منبع:فولادایران