فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

فولاد هرمزگان با ساخت گرید۵۰ CK که فولاد پرکربن حرارتی پذیر است و به‌دلیل مقاومت در برابر سایش در ساخت ابزارها و قطعات در صنایع مختلف از قبیل قطعات اتومبیل و موتور، قطعاتی مانند بوش و میلنگ، شافت‌ها و غلتک‌های صنعتی کاربرد دارد.

فولاد هرمزگان موفق به ساخت محصول برتر کشور شد

درسومین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی، از بین 615 محصول، موفق به دریافت لوح و تندیس محصول برتر شد.

علیرضا کاظمی، معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان در حاشیه این جشنواره درباره دلیل انتخاب اسلب فولادی هرمزگان به‌عنوان محصول نو آور برتر گفت: این گرید در‌‌‌‌‌ کشور قبلا به‌صورت ریخته گری تک‌باری تولید می‌شده و برای اولین بار در شرکت فولاد هرمزگان به‌صورت صنعتی، ریخته‌گری پیوسته با ابعاد و اندازه اسلب تولید شده و محصول نهایی نیز کیفیت بهتری از سایر روش‌های تولید برخوردار بوده است.

به گفته وی، خوشبختانه با تکنولوژی تولید شرکت فولاد هرمزگان، تجربه فنی و روش تولید در فولادهرمزگان کاملا بومی شده است. وی همچنین درخصوص میزان تولید این محصول و برنامه‌های شرکت برای افزایش میزان تولید نیز گفت: برنامه‌ریزی خوبی در جهت تولید محصولات و گریدهای استراتژیک و ویژه صورت گرفته و در سال جاری چندین محصول مورد نیاز صنایع کشور بومی‌سازی و کاملا تجاری شده است. این محصولات در هر تناژ تولید که مورد نیاز صنایع کشور باشد قابل تولید و عرضه به بازار هستند. معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان درباره تفاوت این اسلب با دیگر اسلب های تولیدی نیز گفت: محصول نهایی این اسلب از کیفیت بهتری نسبت به سایر روش‌های تولید این محصول داشته و به‌دلیل پیوستگی و یکنواختی ساختار و همچنین خواص مکانیکی یکنواخت در محصول نهایی و کنترل ناخالصی در محصول، کاملا متمایز است. کاظمی درباره صادرات اسلب فولادی این گرید نیز اظهار کرد: در حال بازاریابی به‌منظور صادرات این محصول هستیم و با توجه به سابقه خوب فولاد هرمزگان در صادرات محصولات فولادی، بازار صادراتی خوبی برای این گریدهای ویژه پیش‌بینی می‌شود. به گفته وی، اغلب کشورهای صنعتی پیشرو در صنعت فولاد، توان تولید این محصول را دارند، اما فولاد هرمزگان با انجام بررسی‌های فنی و تکنولوژیکی به دانش فنی تولید این محصول دست یافته است.

منبع:فلزات آنلاین

دیدگاه ها