فولاد مبارکه بر فراز قله‌های اقتصادی کشور

فولاد مبارکه بزرگ‌ترین فولادساز کشور است که بیشترین سهم از تولید این فلز استراتژیک را در اختیار دارد؛ در همین حال در طول سال‌های گذشته تلاش کرده تا با توجه به توسعه، زمینه تولید محصولات پیشرفته را فراهم کند.

فولاد مبارکه بر فراز قله‌های اقتصادی کشور

در همین راستا نیز در موقعیت کنونی طرح نورد گرم ۲ در دست اجرا قرار دارد؛ پروژه‌ای که زمینه بی‌نیازی کشور از واردات ورق‌های فولادی خاص را فراهم و از خروج ارز جلوگیری می‌کند. بر همین اساس نیز حسین رجایی، نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شرکت فولاد مباره از این مجموعه با عنوان افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی نام برد. از این رو، انتظار می‌رود از دستاوردهای این شرکت که با اتکا به توانمندی‌های داخلی به بار نشسته است به‌خوبی صیانت کرد.

طرح نورد گرم ۲ ضرورتی برای توسعه صنعت فولاد

به گزارش روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه حسین رجایی، نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر روابط‌عمومی این شرکت فولاد مبارکه را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی و بر فراز قله‌های اقتصادی کشور دانست و تاکید کرد: از این رو، باید از دستاوردهای این شرکت که با اتکا به توانمندی‌های داخلی به بار نشسته است به‌خوبی صیانت کرد.

وی ضمن اشاره به حواشی که پیرامون عملکرد این شرکت ایجاد شده گفت: بدیهی است مطرح شدن این حواشی برای فضای اقتصادی کشور هزینه‌هایی را به همراه دارد. اما انتظار می‌رود در شرایط جنگ اقتصادی و تحریم‌ها مراقب باشیم تا آسیبی به ساختارهای اقتصادی وارد نشود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح نورد گرم شماره ۲ فولاد مبارکه تصریح کرد: بدون شک این پروژه برای توسعه صنعت فولاد و اقتصاد ملی ضروری است چراکه با به بار نشستن این پروژه، کشور از واردات بسیاری از انواع ورق‌های فولادی خاص بی‌نیاز خواهد شد. اگرچه در پاره‌ای مواقع، معایب احتمالی این طرح بزرگ نمایان می‌شود که به یقین مزایای آن که توسعه و منافع ملی را دربرمی‌گیرد، به هیچ عنوان با این مباحث خُرد قابل قیاس نیست.

رجایی درباره فرآیند تحقیق و تفحص که در شرکت فولاد مبارکه در حال اجراست، اظهار کرد: در بسیاری مواقع تحقیق و تفحص و شفاف‌سازی‌ها برای سازمان و عوامل اجرایی آن موجبات رشد هرچه بیشتر را فراهم می‌آورد. نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اهمیت تعامل هرچه بیشتر منطقه با صنعت خاطرنشان کرد: به هر میزان که این ارتباط دوسویه برقرار باشد، می‌تواند به شفافیت امور‌ و در نهایت به توسعه متوازن منجر شود. ضمن اینکه در فرآیند همکاری و ارتباط متقابل صنعت و جامعه هر دو در مسیر برد-برد به حرکت خود ادامه خواهند داد. توجه به این نکته ضروری به‌ نظر می‌رسد که دشمن با استفاده از ابزار رسانه و وارد آوردن هجمه به فعالان و زیرساخت‌های اقتصادی به دنبال ضربه زدن به کشور است.

آب به آسیاب دشمن نریزیم

در جریان این دیدار هادی نباتی‌نژاد، مدیر روابط‌عمومی شرکت فولاد مبارکه با ارائه گزارشی از دستاوردهای ارزشمند گروه فولاد مبارکه در سال جهش تولید و برنامه‌های شرکت در سال ۱۴۰۰، سالی که رهبر معظم انقلاب، همه دستگاه‌ها را برای برداشتن موانع تولید و پشتیبانی از آن بسیج کردند، گفت: تمام تلاش مدیریت و کارکنان شرکت براین است که با تولید انواع محصولات مورد‌نیاز صنایع، کشور را از واردات بی‌نیاز سازند و با ایحاد رونق اقتصادی در جامعه شور و شوق و امید تزریق کنند. نباتی‌نژاد با بیان اینکه دشمن با استفاده از ابزار رسانه و وارد آوردن هجمه به فعالان و زیرساخت‌های اقتصادی به دنبال ضربه زدن به کشور است، گفت: در چنین شرایطی باید هوشیار باشیم که ناخواسته آب به آسیاب دشمن نریخته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره عملکرد فولاد مبارکه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اظهار کرد: نگاه فولاد مبارکه بر اصل مسئولیت اجتماعی با اثر‌بخشی مستمر استوار است و نه بر مساعدت‌ها و کمک‌های جزیره‌ای و مقطعی. به همین دلیل بهتر است با نظر مسئولان و متولیان امور شهرستان‌های منطقه و استان، پروژه‌هایی مطرح شود که عام‌المنفعه باشند و بتواند تا سال‌ها برای مردم منشأ خیر و برکت باشد. گفتنی است، نباتی‌نژاد چندی پیش ضمن تاکید بر اراده فولاد مبارکه بر حمایت و محرومیت‌زدایی از منطقه گفت: مبنای فولاد مبارکه حمایت و محرومیت‌زدایی در این شرایط اقتصادی و کرونایی است و این نگاه مجموعه مدیریتی شرکت نیز است. شرکت فولاد مبارکه با فاصله زیاد نسبت به شرکت‌های خصوصی دیگر فعالیت‌های زیادی را در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی انجام داده و در سال گذشته نیز حمایت‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام شده است.

سخن پایانی

فولاد مبارکه در طول سال‌های گذشته در مسیر تولید محصولات ویژه فولادی گام برداشته است؛ در همین حال درحال‌حاضر نیز پروژه‌هایی را برای تولید گریدهای خاص فولادی و بی‌نیازی کشور از واردات این محصولات استراتژیک در دستور کار خود دارد. این توسعه‌ها در شرایط تحریم و در دورانی که این مجموعه بارها تحریم شده است، ادامه دارد. بنابراین از متولیان امر انتظار می‌رود در مسیر تسهیل شرایط این شرکت گام بردارند./صمت نیوز

دیدگاه ها