طلا تا آخر هفته شدیدا سقوط می‌کند؟

قیمت طلا طی روز‌های گذشته رشد بسیار خوبی داشته است و سود زیادی را عاید سرمایه‌گذاران این بازار کرده است. اما این پایان سود آوری طلاست یا تازه شروع ماجرا می‌باشد؟

طلا تا آخر هفته شدیدا سقوط می‌کند؟

مشخصا رشد طلا در این روز‌ها شروع ماجرا نیست بلکه شروع ماجرا را می‌توان در چند ماه پیش و همزمان با آغاز شیوع همه گیری بیماری کووید-۱۹ دانست اما هنوز به پایان نیز نرسیده‌ایم.

پس از رسیدن نرخ هر انس طلا به ۱۸۰۰ دلار ابتدا طلا از خود مقاومت بسیاری را نسبت به بالا رفتن دوباره نرخ خود نشان داد اما پس از مدت نزدیک به دو هفته نرخ آن رشد بسیاری زیادی کرده و طی چند روز به ۱۹۰۰ دلار رسید.

درحال‌حاضر نرخ هر انس طلا ۱۹۰۱ دلار می‌باشد که نسبت به روز‌های گذشته نزدیک به صد دلار رشد داشته است. هر انس نقره نیز ۲۲.۱۷ دلار نرخ دارد.

با توجه به این که نرخ طلا در روز پایانی هفته یعنی جمعه به ۱۹۰۰ دلار رسید به احتمال بسیار بالایی با آغار هفته شروع به نوسان خواهد کرد و حتی ممکن است به زیر ۱۹۰۰ دلار بیاید اما در ادامه نرخ آن بالا خواهد رفت.

در نتیجه می‌توان گفت که انتظار برای یک سقوط جدی در روز‌های آینده یک انتظار بیهوده است و طلا همچنان روندی صعودی دارد. هرچند با احتمال اینکه در بازار نوساناتی به وجود خواهد آمد می‌توان گفت که فرصت خوبی برای خرید طلا توسط بازماندگان خرید در ماه گذشته می‌باشد.

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید