صادرات بیش از 70 درصد تولیدات فولاد خوزستان به بازارهای جهانی

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به اینکه این شرکت بزرگترین صادرکننده فولاد در کشور است، گفت: فولاد خوزستان توانست 73 درصد از تولیدش را به بیش از 17 کشور صادر کند.

صادرات بیش از 70 درصد تولیدات فولاد خوزستان به بازارهای جهانی

محمد کشانی، مدیرعامل فولاد خوزستان امروز در نشست خبری با اهالی رسانه، با بیان اینکه باید توجه داشت افزایش تولید فولاد در سال 97 در شرایط تحریم بود، اظهار کرد: در همین زمینه کمیته مقابله با تحریم در فولاد خوزستان ایجاد شد که توانستیم با تدابیر مختلف مشکلات را به حداقل برسانیم.

وی افزود: با درایت هایی که داشتیم توانستیم امسال رکورد بزنیم و همین روند نیز تا پایان 98 ادامه خواهد داشت به طوری که تا پایان سال آینده نگرانی نداریم البته نه به این معنا که کار سخت نیست ولی توانسته ایم با استفاده از روش های مختلف و با اندیشیدن تدابیر لازم مشکل خاصی نداشته باشیم. مدیرعامل فولاد خوزستان بیان کرد: در انتهای سال 98 و یا ابتدای سال 99 فولاد سازی فولاد شادگان راه اندازی می شود. کشانی با اشاره به اینکه فولاد خوزستان بزرگترین صادرکننده فولاد در کشور است، بیان کرد: این شرکت توانست 73 درصد از تولیدش را به بیش از 17 کشور صادر کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره برنامه های توسعه ای فولاد خوزستان برای حفظ بازار این شرکت در چشم انداز 1404 ، عنوان کرد: اگر بخواهیم بنگاهی را به توسعه برسانیم در ابتدا باید تولید پایدار داشته باشیم بنابراین تکمیل زنجیره ارزش به جهت تولید پایدار در بازار را برای فولاد خوزستان در نظر گرفتیم اما از توسعه نیز غافل نشدیم به طوری که در تلاشیم تولید فولاد را از 3.8 به 5.2 میلیون تن برسانیم. مدیرعامل فولاد خوزستان با بیان اینکه هم ما به اکسین وابسته هستیم و هم اکسین به ما، یادآور شد: امروز فولاد خوزستان در بازارهای افغانستان و عراق حضور دارد.

منبع:فارس

دیدگاه ها