شارژ ۴۰ درصدی آهن اسفنجی در مجتمع فولاد صنعت بناب

معاون بهره‌برداری مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: برای اولین‌بار شارژ ۴۰ درصدی آهن‌اسفنجی در کوره‌های ذوب القایی مجتمع فولاد صنعت بناب با هدف کاهش وابستگی به قراضه و کاهش قیمت تمام‌شده انجام شد.

شارژ ۴۰ درصدی آهن اسفنجی در مجتمع فولاد صنعت بناب

به گزارش فولاد24 و به نقل از روابط‌عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، معاون بهره‌برداری مجتمع فولاد صنعت بناب اعلام کرد: برای اولین‌بار شارژ ۴۰ درصدی آهن‌اسفنجی در کوره‌های ذوب القایی مجتمع فولاد صنعت بناب با هدف کاهش وابستگی به قراضه و کاهش قیمت تمام‌شده آن انجام شد.

سید‌ اردشیر افضلی به افزایش تولید کوره‌های ذوب القایی این مجتمع نسبت به سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در ۹ ماه سال‌جاری بیش از ۱۰۰ هزار تن تولید در واحد ذوب کوره‌های القایی انجام شد که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وی افزود: واحد ذوب القایی مجتمع فولاد صنعت بناب با چهار ست کوره و با ظرفیت سالانه ۲۰۰ هزارتن در حال فعالیت است که شمش‌هایی در ابعاد ۱۵۰ در ۱۵۰ تولید می‌کند. بنا بر این گزارش، مجتمع فولاد صنعت بناب در حال‌حاضر با ۷ خط نورد انواع مقاطع فولادی اعم از میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی به میزان ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار تن را با کیفیت بالا تولید و روانه بازار می‌کند. همچنین دو واحد ذوب القایی و قوس‌الکتریکی این مجتمع توان تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن شمش را دارا است.

منبع:صنعت بناب

دیدگاه ها