رونق بازار سنگ آهن در چین

قیمت سنگ آهن وارداتی در چین باز هم بالا رفته است. در بازار های فیوچرز رشد قیمت هایی مشاهده شده که به دلیل اعلام برنامه کاهش تولید زمستانی فولاد استان جینگسو بوده و از طرفی خرید در بازار نقدی طبق انتظار بالاتر رفته است.

رونق بازار سنگ آهن در چین

آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد استرالیا 50 سنت دیگر رشد داشته 76.5 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد . قرارداد ژانویه در بورس دالیان چین نیز 80 سنت رشد داشته است. استان جینگسو چین به عنوان دومین قطب تولید فولاد این کشور اعلام کرده در زمستان تولید فولاد کارخانه ها باید 30 تا 50 درصد کاهش یابد که برای هر کارخانه بسته به میزان آلایندگی آن دارد. انتظار می رود بین نوامبر 2018 تا فوریه 2019 تولید فولاد این استان حدود 29.6 میلیون تن کاهش یابد.

در این راستا در بورس شانگهای قیمت قرارداد میلگرد نیز 5.2 دلار بالا رفت و بیلت در بازار تانگشان پس از چند روز روند صعودی در سطوح بالا در ثبات ماند.

فعالیت بازار سنگ آهن نیز رشد داشته در یک روز 370 هزار تن سنگ آهن استرالیا معامله شده است. هفته آخر اکتبر ظاهرا برای بازار سنگ آهن خوب بوده است. ریاست جمهوری چین از حمایت بیشتر از بخش خصوصی صحبت نموده، از طرفی عرضه سنگ آهن استرالیا کمتر شده و بازار فولاد چین رونق داشته از این رو قیمت سنگ آهن نسبت به یک هفته قبل تا 4 دلار رشد داشته است. در حالی که برای این زمان از سال که معمولا بازار در ثبات است غیر معمول می باشد.

منبع:فولاد ایران

دیدگاه ها