رشد تولید ۵ محصول بخش معدن

از بین ۱۲ محصول منتخب بخش معدن و صنایع معدنی، پنج محصول رشد و هفت محصول دیگر افت تولید داشتند.

رشد تولید ۵ محصول بخش معدن

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است در هشت ماهه امسال ۱۸ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۴۰۰ تن فولاد خام در کشور تولید شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افت ۳.۱ درصدی نشان می دهد. در این مدت ۱۶ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۴۰۰ تن انواع محصولات فولادی نیز تولید شد که در هم سنجی با پارسال افت ۶.۶ درصدی داشته است.

تا پایان آبان ماه ۲۰۲ هزار تن کاتد مس (رشد ۶.۲ درصدی) و ۳۶۰ هزار تن شمش آلومینیوم (رشد ۲۴.۸ درصدی) در کشور تولید تولید شد. با این حال تولید آلومینا به عنوان ماده اولیه تولید شمش آلومینیوم با افت ۹ دهم درصدی در هم سنجی با پارسال به ۱۵۵ هزار و ۵۰۰ تن رسید.

در هشت ماهه امسال ۹۴۱ هزار ۷۰۰ تن کنسانتره زغال سنگ در کشور تولید شد که حاکی از افت ۱۲ درصدی است، همچنین کارخانجات داخلی ۴۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۵۰۰ تن سیمان تولید کردند که کاهش ۱۰.۶ درصدی نشان می دهد.

برپایه این گزارش، در هشت ماهه امسال ۳۰۰ میلیون و ۲۹۰ هزار متر مربع کاشی و سرامیک (رشد ۳.۵ درصدی)، ۸۸۴ هزار و ۴۰۰ تن شیشه جام (رشد ۱۹.۶ درصدی)، ۴۰ هزار و ۵۰۰ تن ظروف چینی (رشد ۱۲.۸ درصدی) و ۶۳ هزار و ۷۰۰ تن چینی بهداشتی (افت ۱۹.۳ درصدی) در کشور تولید شد./دنیای معدن

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید