دومین تولیدکننده فولاد انگلیس زمین خورد

شرکت بریتیش استیل، دومین تولیدکننده فولاد انگلیس با صدور حکم دادگاه این کشور منحل شد.

دومین تولیدکننده فولاد انگلیس زمین خورد

با انحلال شرکت فولادی بریتیش استیل ۵ هزار شغل مستقیم در در معرض نابودی قرار گرفتند و ۲۰ هزار شغل غیرمستقیم وابسته به این شرکت نیز در معرض خطر نابودی قرار دارند. این شرکت فولادی انگلیس به دنبال دریافت تسهیلات از دولت انگلیس بود ولی در این زمینه نیز دولت انگلیس نتوانست به آن‌ها کمکی کند. بر اساس رأی دادگاه عالی انگلیس دستور اعلام ورشکستگی این شرکت صادر شده است.

بریتیش استیل پیوسته به دنبال دریافت وام ۷۵ میلیون پوندی از دولت انگلیس است تا آنچه را که آن‌ها ضرر به دلیل نبود تقاضا در بازار اتحادیه اروپا خوانده‌اند را پوشش دهد اما به دلیل نبود تضمین کافی دولت انگلیس از دادن وام خودداری کرده است. نماینده سندیکای صنایع فولادی انگلیس دراین‌باره گفت: ناتوانی دولت در رمزگشایی روابط تجاری با اتحادیه اروپا موجب بروز چنین کابوسی در صنایع فولادی ما شده است.

صنایع فولادی انگلیس سال گذشته با دریافت وام ۱۲۰ میلیون پوندی در قالب طرح کاهش آلایندگی دی‌اکسید کربن اتحادیه اروپا سعی در بهبود وضعیت خود داشت، اما موفق نشد. هرچند در حال حاضر شرکت بریتیش استیل به کار خود ادامه می‌دهد و حقوق کارگرانش را می‌پردازد ولی این موضوع تا مدت محدودی ادامه خواهد داشت و باید هر چه زودتر برای خود راه چاره بیابد. مدیر بازرگانی بریتیش استیل با اعلام این خبر که در یافتن خریدار برای این کارخانه ناتوان بوده است افزود با تبلیغات وسیع سعی در یافتن خریداری برای کارخانه هستیم.

انگلیس در آستانه خروج این کشور از اتحادیه اروپا تعریف نابسامان است و تعدادی از شرکت‌ها ورشکست شده‌اند، شرکت‌های خودروسازی به فکر خروج از انگلیس افتاده و بسیاری از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این کشور تعطیل و یا نیروهای خود را تعدیل داده‌اند.

منبع:آنا

دیدگاه ها