دلایل صعودی شدن قیمت ورق فولادی با ضخامت بالا در بازار اروپا

دلایل صعودی شدن قیمت ورق فولادی با ضخامت بالا در بازار اروپا

در این میان، در ایتالیا، تولیدکنندگان ورق محصول ورق فولادی با ضخامت بالا را در سه ماهه نخست سال به فروش رساندند و درحال حاضر برای فروش محصول سه ماهه دوم سال هدف‌گذاری کرده‌اند.

معاملات برای حجم پایین ورق فولادی با ضخامت بالا در ماه مارس بین ۸۵۰ تا ۸۸۰ بورو (۹۱۹-۹۵۲ دلار) به ازای هر تن exw گزارش شد، این درحالی است که پیشنهادات قیمتی کارخانه‌ها برای ماه آوریل در میانگین قیمتی ۹۰۰ یورو به ازای هر تن exw و یا بالاتر بود. البته قیمت‌های بالاتر در معاملات ذکر نشدند، چراکه خریداران از این قیمت‌ها دوری کردند.

همچنین ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز نشان می دهد: قیمت ورق فولادی با ضخامت بالا، داخلی، ۸-۴۰ میلی‌متر، exw جنوب اروپا به بازه ۸۵۰ تا ۸۸۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافت. این محصول در تاریخ ۴ ژانویه (۱۴ دی ماه ۱۴۰۱) در بازه ۸۳۰ تا ۸۵۰ یورو به ازای هر تن معامله می‌شد.

در همین حال، خرید مطلوب تولیدکنندگان به همراه افزایش قیمت اسلب، مواد اولیه کلیدی تولید ورق فولادی با ضخامت بالای ایتالیا، باعث رشد قیمت این محصول در این کشور شد.

علاوه بر این، اسلب فولادی، واردات، cif ایتالیا ۶۲۰ تا ۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود که این بازه قیمتی نسبت به هفته قبل، ۲۰ دلار به ازای هر تن افزایش یافت. قیمت این محصول در هفته گذشته، در بازه ۶۰۰ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بود.

شمال اروپا

در ادامه ارزیابی هفتگی فست‌مارکتز حاکی از آن است که قیمت ورق فولادی با ضخامت بالا، ۸-۴۰ میلی‌متر، exw شمال اروپا ۹۵۰ یورو به ازای هر تن بود. این محصول در تاریخ ۱۱ ژانویه (۲۱ دی ماه ۱۴۰۱)، بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ یورو به ازای هر تن معامله می‌شد. البته تولیدکنندگان اروپای شمالی در تلاش برای افزایش قیمت‌ها بودند.

با این حال، پس از اینکه فروش ورق فولادی با ضخامت بالای ماه ژانویه در بازه ۸۰۰ تا ۸۵۰ یورو به ازای هر تن exw در ماه گذشته بسته شد، یک کارخانه آلمانی قیمت پیشنهادی خود را ۹۵۰ یورو به ازای هر تن exw ارائه کرد.

همچنین ورق فولادی با ضخامت بالای ایتالیا در بازه ۹۳۰ تا ۹۵۰ یورو به ازای هر تن به یک کارخانه آلمانی تحویل داده شد. این بازه قیمتی توسط خریداران آلمانی معقول به نظر می‌رسید./ فولادبان