در جلسه تولیدکنندگان میلگرد چه گذشت؟

روز گذشته دومین جلسه نوردکاران مقاطع طویل در انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حضور حداکثری اعضای این رسته برگزار گردید.

در جلسه تولیدکنندگان میلگرد چه گذشت؟

بهادر احرامیان نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص جلسه امروز رسته نورد مقاطع طویل گفت: این دومین جلسه نوردکاران در سال ۹۸ بود که با حضور حداکثری اعضا برگزار گردید که با هدف اطلاع رسانی پیرامون اقدامات انجمن بود. وی افزود: مهم ترین خبری که در این جلسه اطلاع رسانی شد تغییر قیمت های پایه گمرکی محصولات فولادی بود. این اتفاق در روز پنجشنبه قطعی گردید و اعلام شد که نرخ های گمرکی برای تمامی محصولات فولادی، قیمت های روز بازار و قیمت هایی که مدنظر فولادی ها و انجمن بود لحاظ می گردد.

احرامیان خاطرنشان کرد: با اصلاح نرخ های گمرکی، یکی از جدی ترین موانع بر سر راه صادرات فولاد رفع گردید. وی افزود: در ادامه جلسه، الزامات رونق تولید مورد بررسی قرار گرفت که بیشتر پیشنهادات حمل محور و حفظ جریان صادرات بود. یکی از مهم ترین اقداماتی که انجمن نیز به طور جدیی آنرا دنبال خواهد کرد، پیمان سپاری ارزی است. چراکه تفاسیر متفاوتی از بخشنامه های بانک مرکزی در این زمینه می شود لذا انجمن قرار است به طور ویژه آنرا پیگیری نماید.

نایب رئیس انجمن فولاد ادامه داد: مشکلات تولیدکنندگان برای عرضه در بازار داخل نظیر عرضه در بورس نیز در این جلسه مطرح شد. ازجمله این موضوعات می توان به بحث تضامین بورس اشاره کرد که یکی از پیشنهادات خوب مطرح شده در جلسه، تهاتر تضامین میان عرضه کننده و خریدار بود.

وی درمورد موضوع مهم دیگر که در این جلسه مطرح شد گفت: کاهش اختلاف میان شمش و میلگرد موضوع بعدی بود که مطرح گردید که جمع بندی این بود که با توجه به اینکه نرخ قراضه داخلی است، می‌توان با همکاری واحدهای القایی و تمرکز بر روی تعدیل قیمت قراضه، فاصله قیمتی را اصلاح نماییم. نظر جمع آن است که قیمت شمش و میلگرد، اختلاف ۱۱ درصدی فعلی را به ۱۵ درصد برسانند و اعضای حاضر تصمیم گرفتند متفق القول این فاصله قیمتی را در خرید های خود حفظ نمایند.

منبع:چیلان

دیدگاه ها