تاثیر شیوع کرونا بر فولادسازی

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر عملکرد این واحد گفت: شیوع بیماری کرونا تا حدودی بر تقاضای بازار داخلی تاثیر داشته است...

تاثیر شیوع کرونا بر فولادسازی

اما فولاد اکسین به‌دلیل تولیدات خاص و قراردادهای بلندمدت با وزارت نفت و البته اتخاذ تدابیر بهداشتی به‌منظور پیشگیری از انتقال کرونا که از همان روزهای ابتدایی آغاز کرد که همچنان نیز ادامه دارد، نه‌تنها از نظر سلامتی کارکنان دچار چالش نشده، بلکه در انجام تعهدات خود نیز بسیار خوب اقدام کرده است.

امین ابراهیمی افزود: اما در بخش صادرات شیوع ویروس کرونا تاثیر شدیدی بر تقاضای ورق، قیمت‌های جهانی، معاملات و ارسال محصولات داشته و صادرات محصولات را با چالش‌ها و موانع جدی روبه‌رو کرده است. مدیرعامل فولاد اکسین در ادامه مهم‌ترین هدف این مجموعه در سال جهش تولید را رسیدن به تولید ۷۹۰هزار تن اسلب (معادل ۷۰۰ هزار تن ورق) اعلام کرد و افزود: براساس برنامه استراتژیک تدوین‌شده این شرکت برای سال‌جاری، ۵۵ درصد ورق‌های تولیدی باید مربوط به تولید ورق‌های API و آلیاژی باشد که در فروردین ۶۵ درصد و در اردیبهشت نیز ۷۷ درصد سبد تولیدات این شرکت به این ورق‌های خاص اختصاص یافت و تاکنون نیز از برنامه تعیین‌شده، جلوتر پیش رفته است. وی گفت: اکنون فولاد اکسین با ثبت رکورد تولید و نورد ۴۸ هزار تن اسلب API و آلیاژی در ماه، می‌تواند بیش از گذشته پاسخگوی نیاز صنایع خاص و استراتژیک پایین‌دست باشد.

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید