بخش فولاد چین انتظار تقاضای بیشتر را برای سه ماهه چهارم سال دارد.

به نقل از رویترز، انجمن آهن و فولاد چین (CISA) گفت: تولیدکنندگان اصلی فولاد چین پیشنهاد داده‌اند که جلوی افزایش شدید واردات فلزات صنعتی گرفته شود و خرید قراضه فولادی از خارج نیز تسهیل گردد.

بخش فولاد چین انتظار تقاضای بیشتر را برای سه ماهه چهارم سال دارد.

بخش فولاد چین انتظار تقاضای بیشتر را برای سه ماهه چهارم سال دارد

به گزارش اخبارفلزات به نقل از کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، شرکت فولادساز ازجمله بزرگ‌ترین تولیدکنندگان چین شامل گروه فولاد Baowu، گروه Shougang و گروه Ansteel که در کنفرانس CISA در تاریخ 9 سپتامبر حضور داشتند گفتند: اختلالات ناشی از ویروس کرونا و افزایش هزینه‌های تولید، نگرانی‌هایی را درمورد بازار فولاد ایجاد کرده است. بدنه بخش فولاد چین (سیسا) به استناد درخواست شرکت‌ها گفت: بخش فولاد شاهد افزایش تقاضا، عرضه کافی، کاهش اما هنوز بالای موجودی، تثبیت عملکرد در نیمه دوم سال خواهد بود. کارخانه‌های فولاد به این انجمن توصیه کرده‌اند که نظارت بر تجارت فولاد را تقویت کند و ادغام‌ها و سازماندهی مجدد را پیش برده و تقاضای بالا برای مواد اولیه را تسهیل نماید.

بخش فولاد چین با توجه به همه گیری و پاندمی کرونا در سال 2020، روند تقاضای کم رونق جهانی را پشت سر گذاشته است و اکنون توسط محرک‌های اقتصادی زیادی مانند سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها پشتیبانی شده اما با افزایش قیمت مواد اولیه و واردات فولاد نیز متضرر شده و آسیب می‌بیند. مصرف‌کننده برتر فلزات در جهان طی ماه های اخیر خرید نورد گرم و محصولات نیمه نهایی فولاد را افزایش داده و با قیمت‌های پایین تر خارج از کشور، تغذیه می‌شود. مجموع واردات محصولات فولادی این کشور در هشت ماه نخست سال 2020 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 59.6 درصد جهش داشته است. آقای He Wenbo، رئیس هیئت مدیره CISA در این کنفرانس گفت که چین اخیرا واردات خالص فولاد را به درستی درک کرده و در میان اوضاع آشفته بین المللی برای حفاظت از صنعت خود اقدامات جدیدی انجام می‌دهد. سیسا به استناد به گفته‌های رئیس انجمن آهن و فولاد چین در بیانیه ای گفت: در دراز مدت، اصلاح تجارت یک شمشیر دو لبه است و راه حل اساسی افزایش رقابت پذیری شرکت‌ها است. فضای زیادی برای کاهش هزینه‌های سازمانی وجود دارد.

اخبار فلزات

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید