بازار آهن فعلا در برابر رشد قیمت مقاومت می‌کند .

با وجود این که المان‌های بورسی و جهانی بازار فولاد کشور را به سمت افزایش شدید نرخ مقاطع طویل فولادی در هفته‌های آینده هدایت می‌کند، اما حداقل در روز جاری در ادامه روند کاهش ملایم قیمت مقاطع در روز پنجشنبه، شاهد مقاومت بازار آزاد در برابر روند افزایشی قیمت‌ها بر اثر اجرای شیوه‌نامه جدید دولت هستیم.

بازار آهن فعلا در برابر رشد قیمت مقاومت می‌کند .

 به نحوی که رصد اولیه فولادبان از بازار فولاد کشور (12:40 شنبه 6 دی) نشان می‌دهد امروز که نرخ دلار نقدی در بازار آزاد تا این لحظه با کاهش 250 تومانی نسبت به عصر پنجشنبه به رقم 25 هزار و 750 تومان رسیده و البته نرخ فروش اسکناس دلار صرافی ملی نیز با افت 100 تومانی نسبت به پنجشنبه رقم 25 هزار و 760 تومان را نشان می‌دهد، اما شاهد ثبات نسبی و بیشتر افت 50 تا 200 تومانی و بعضا 300 تا 400 تومانی نرخ انواع میلگرد آجدار در بازار آزاد هستیم. 

همچنین امروز نرخ بیشتر محصولات حوزه نبشی و ناودانی با ثبات نسبی در مقایسه با دیروز مواجه شده است و تولیدکنندگان تیرآهن نیز قیمت هر کیلو از سایزهای مختلف خود را اکثرا ثابت نگه داشته‌اند و بعضا بین 50 تا 100 تومان کمتر کرده‌اند. در این میان اما شنیده‌های اولیه از بنگاه‌های تهران از کاهش 20 تا 40 هزار تومانی قیمت سایزهای پرمصرف تیرآهن ذوبی در این بنگاه‌ها حکایت دارد. 

امروز قیمت محصولات حوزه لوله و پروفیل نیز اکثرا ثابت مانده است و البته بعضا شاهد کاهش 200 تومانی نرخ سایزهای پرمصرف قوطی و پروفیل هستیم، اما برخی تولیدکنندگان این حوزه نیز نرخ محصولاتشان را در روز جاری نسبت به روز پنجشنبه تا سقف 300 تومان نیز گران‌تر کرده‌اند.

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید