ایران همچنان درمیان ۱۰ فولادساز برتر جهان.

انجمن جهانی فولاد از حضور ایران در بین ۱۰ کشور تولیدکننده برتر فولاد جهان طی ۵ ماهه نخست امسال میلادی خبر داد.

ایران همچنان درمیان ۱۰ فولادساز برتر جهان.

انجمن جهانی فولاد World Steel Association در تازه‌ترین گزارش خود، اسامی برترین کشورهای فولادساز جهان و میزان تولید محصول آنها طی ۵ ماهه نخست امسال میلادی را منتشر کرد. ایران طی مدت مورد اشاره با تولید ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام توانست همچنان در رتبه دهم جهان بایستد و جایگاه خود را در میان برترین فولادسازان جهان حفظ کند. این میزان تولید حاکی از رشد ۹.۲ درصدی تولید فولاد خام ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی است.

این در حالی است که مجموع تولید ۶۴ فولادساز جهان طی ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به ۸۳۷ میلیون و ۵۰۰هزار تن رسید که افزایش ۱۴.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

رشد ۷.۷درصدی تولید ماه می


همچنین میزان تولید فولاد ایران طی ماه مه ۲۰۲۱ میلادی شاهد رشد ۷.۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بود و ۲ میلیون و ۶۰۰هزار تن به ثبت رسید.

میزان تولید جهانی فولاد در این دوره یک ماه نیز ۱۷۴ میلیون و ۴۰۰هزار تن اعلام شد که حاکی از رشد ۱۶.۵ درصدی نسبت به ماه مه ۲۰۲۰ میلادی است. انجمن جهانی فولاد در این گزارش تصریح کرد: چین با تولید ۴۷۳ میلیون و ۱۰۰هزار تن(۱۳.۹ رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته)، هند با تولید۴۸ میلیون و ۶۰۰هزار تن(۳۳.۶ درصد رشد)، ژاپن با تولید ۴۰ میلیون تن(۹.۱ درصد رشد)، ایالات متحده امریکا با تولید ۳۴ میلیون و ۸۰۰هزار تن(۱۰.۶ درصد رشد) و روسیه با تولید ۳۱ میلیون و ۹۰۰هزار تن(۷.۹ درصد رشد) پنج فولادساز برتر جهان در ۵ ماهه نخست امسال میلادی بودند.

همچنین کره جنوبی با تولید ۲۹ میلیون و ۳۰۰هزار تن(رشد۶.۹ درصدی)، آلمان با تولید۱۷ میلیون تن(رشد ۱۳.۶ درصدی)، ترکیه با تولید ۱۶ میلیون و ۳۰۰هزار تن(رشد ۲۱.۲ درصدی) و برزیل باتولید ۱۴ میلیون و ۹۰۰هزار تن فولاد(رشد۲۰.۳ درصدی) به ترتیب در رتبه‌های ششم تا نهم تولید فولاد جهان طی ۵ ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی قرارگرفتند./روزگار معدن

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید