چت

افزایش چشمگیر قیمت تیرآهن در بازار

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد با اعلام اینکه مگر می‌شود تیرآهن چند روزه یک تا دو میلیون تومان گران شود، گفت: ما به نحوه توزیع محصولات فولادی در بورس کالا انتقاد داریم این موضوع را چندین بار اعلام کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

افزایش چشمگیر قیمت تیرآهن در بازار

حمیدرضا رستگار با اشاره به اینکه بازار محصولات فولادی و آهن با تصمیمات غیرکارشناسی و اشتباه هر روز باهرج و مرج بیشتری روبه‌رو می‌شود، اظهارکرد: هر گونه تغییرات قیمتی در حوزه ارز تاثیرات مستقیم خود را بر بازار می‌گذارد که این موضوع اصلا قابل قبول نیست.

وی با اشاره به اینکه هنوز خرید و فروش محصولات فولادی در بورس کالا با ابهامات زیادی همراه است، گفت: تصمیمات غیرواقعی است و فقط دولت به صورت مقطعی اقدام به سرکوب قیمتی می‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن با انتقاد از اینکه برخی از تولیدکنندگان خودشان توزیع‌کننده شده و محصولات خود را با چندین برابر نرخ در بازار به فروش می‌رسانند، افزود: در بخش ورق تولیدکننده بیش از سهمیه خود محصول دریافت کرده و به جای عرضه تمام محصولات در بورس کالا بخشی از آن را در بازار آزاد آن هم از ۴۰تا۵۰ درصد گرانتر به فروش می‌رساند. جالب اینجاست هیچ مرجعی نیز برخوردی با آنها نداشته و فقط قیمت‌ها به صورت سلیقه‌ای از سوی تولیدکنندگان اعلام می‌شود.

رستگار در ادامه صحبتهای خود گفت: میلگرد ۱۰ روز پیش ۱۰ هزار تومان بود اما امروز به کیلویی ۱۱ هزارو ۵۰۰ تومان رسیده است شمش نیز ۸ هزار تومان بود اما امروز ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار تومان عرضه می‌شود. نکته قابل تامل ایجاست برخی از فروشندگان و حتی تولیدکنندگانی که وارد بازار شده‌اند محصولات را بیش از این رقم‌ها عرضه کرده و همین امر بازار را با قیمتهای قابل تاملی روبه‌رو ساخته است.

وی با اعلام اینکه مگر می‌شود تیرآهن چند روزه یک تا دو میلیون تومان گران شود، گفت: ما به نحوه توزیع محصولات فولادی در بورس کالا انتقاد داریم این موضوع را چندین بار اعلام کرده ایما ما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم نظام توزیع مشکل دارد و همین امر عاملی شده تا در بازار نوسانات قیمتی روند صعودی را طی کند.

صمت

دیدگاه ها
×