افتتاح 3 میلیارد دلار طرح‌های معدنی در سال جاری

معاون طرح‌ها و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: در سال 98 حدود 3 میلیارد دلار طرح‌های معدنی افتتاح خواهد شد و طرح های بسیاری نیز در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

افتتاح 3 میلیارد دلار طرح‌های معدنی در سال جاری

اردشیر سعد محمدی، معاون طرح‌ها و صنایع معدنی ایمیدرو گفت: ارزش منابع طبیعی دنیا حدود 810 تریلیون دلار و سهم کشور ما از این رقم 27 و 3 دهم تریلیون دلار است که این آمار نشان می‌دهد ما فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری در کشور داریم.

محمدی در ادامه گفت: با استفاده از ذخایر معدنی در کشور و عناصر استراتژیک با فراهم کردن شرایط می‌توانیم در اقتصاد دنیا نقش آفرینی کنیم. در سال 98 حدود 3 میلیارد دلار طرح‌های معدنی افتتاح خواهد شد و طرح های بسیاری نیز برای عملیاتی شدن در دست اقدام و عملیاتی شدن است.

او افزود: کشور ما بیش از 50 میلیارد تن ذخایر معدنی دارد اما میزان استخراج سالانه از معادن حدود 400 میلیون تن در سال است که نیاز به افزایش است. محمدی گفت: از 35 میلیون ظرفیت فولاد کشور، 25 میلیون تن در سال گذشته تولید داشته‌ایم که 30 درصد ظرفیت خالی داریم که نیازمند برنامه ریزی لازم در زیربناها، جاده و ماشین آلات دربخش معادن است که بتواند ظرفیت ها را افزایش دهد.

او افزود: در 4 سال آینده 25 میلیون تن به ظرفیت تولید فعلی کشور اضافه خواهد شد تا شرایط برای تامین خوراک و کارخانه ها فراهم شود. محمدی گفت: در معادن ما نیازمند برنامه ریزی مدون با اهداف مشخص در آینده هستیم؛ به طور مثال نیازمند تولید ماده پودر شمش آلومینیوم هستیم که نیازمند برنامه ریزی مدون اقتصادی در این بخش است.

منبع:ایلنا

×