ادامه صعود قیمت ورق سرد فولادی در بازار چین

ادامه صعود قیمت ورق سرد فولادی در بازار چین

قیمت ورق سرد فولادی چین در ماه فوریه 2019 از رشد قابل توجهی نسبت به ماه ژانویه 2019 برخوردار بوده است. با وجود موارد محدود افت قیمت که در این ماه دیده می‌شود، در سایر روزها قیمت روند ثابت یا صعودی را پشت سر گذاشته است و در مجموع از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است. شایان ذکر است این رشد به ماه مارس نیز سرایت کرده و سپس در اوج ثابت شده است.

ورق سرد فولادی در 3 روز نخست ماه فوریه با قیمت 4117 یوآن بر تن به فروش رفت. پس از آن به دلیل سال نو چین، خرید و فروشی انجام نگرفت. در روز نخست پس از بازگشایی بازارها، این محصول فولادی رشد قیمتی را تجربه کرد و 4200 یوآن به‌ازای هر تن به فروش رفت. در 2 روز پایانی این هفته، قیمت‌ها کاهش محدودی را تجربه کردند و به 4118 یوآن به‌ازای هر تن رسیدند. روند صعودی قیمت ورق سرد فولادی در هفته سوم فوریه ادامه داشت و در روز پایانی این هفته به 4240 یوآن رسید. این قیمت در هفته آخر فوریه ثابت ماند. درمجموع در کل این ماه، قیمت رشد 70 یوآنی را پشت سر گذاشته است.

باید خاطرنشان ساخت، ماه مارس نیز تاکنون، رونق خوبی را برای این محصول فولادی رقم زده است و قیمت‌ها همچنان رو به بالا می‌تازند. تا جایی که قیمت ورق سرد به 4280 یوآن افزایش یافته و روی همین قیمت ثابت شده است. پیشرفت مذاکرات تجاری چین و ایالات متحده آمریکا و حادثه معدن سنگ آهن برزیل که به رشد قیمت سنگ آهن منجر شد، را باید از دلایل اصلی این روند صعودی قیمت دانست. اقدامات حمایتی دولت چین از رشد اقتصاد این کشور را باید از دیگر دلایل رشد محصولات فولادی این کشور خواند. کاهش مالیات بر ارزش افزوده و همچنین مالیات حمل‌ونقل، زمینه‌ساز رونق بازار این کشور شده‌اند.

منبع:اخبارفلزات