آشفتگی قیمت ها در بازار آهن.

آشفتگی قیمت ها در بازار آهن.

 از سوی دیگر بازار آهن در خواب فرو رفته و رکود نسبی بر آن سایه افکنده است. به طوری که روز گذشته برخی مبادی فروش افزایش نرخ را با بستن فروش همراه ساختند. در نهایت نرخ دلار در پایان روز روی ۲۵ هزارو ۱۳۰ تومان بسته شد، و در این میان شاهد بهم ریختگی قیمت ها در بازار آهن بودیم.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی هفته؛ روز چهارشنبه قیمت میلگرد با شیب ملایمی افزایشی بود. به این صورت که بعضی کارخانه ها ۲ بار و برخی ۳ بار اعلام قیمت داشتند. از سوی دیگر  در بازار ناودانی و نبشی، نه تنها هیچ قیمت جدیدی از نبشی و ناودانی اعلام نشد، بلکه بسیاری از مبادی، فروش خود را بسته بودند. 
از طرفی در بازار بورس، در بخش تیرآهن در حدود یک درصد افزایش نرخ و در بازار نبشی نیز افزایش قیمت ۳ درصدی لحاظ گردید اما با این وجود بازار همچنان بدون مشتری و در خواب عمیق است. 

از سوی دیگر با توجه به نرخ دلار نیمایی و قیمت های جهانی می توان اظهار داشت برخی از افزایش های نرخ در جهت تنظیم و متعادل سازی بازار با بورس کالا است . هر چند این نرخ ها در بازار استقبال چندانی ندارد.

البته شایان ذکر است جو غالب بر بازار در این روز ناشی از خاموشی ها و قطعی برق است که منجر به کاهش تولید مقاطع شده بود. همین کاهش تولید نیز منجر به تاخیر افتادن تحویل سلف بورس کالا شد. از این رو برخی مبادی از این شرایط نهایت استفاده را بردند تا شاید بتوانند بدینوسیله تحرکی در بازار ایجاد کنند. 

به طور کلی در روز گذشته قیمت میلگرد متلاطم و با افزایش همراه بود و صرفا یک شرکت با ثبات قیمت محصولات خود در این حوزه را روانه بازار کرد. قیمت نبشی و قیمت ناودانی روز گذشته از سوی مبادی فروش این محصولات اعلام نگردید و این حوزه در بی خبری روز خود را سپری کرد. قیمت تیرآهن در بخش کیلویی با افزایش حدود ۳۰۰ تومان همراه بود و در بخش تیرآهن شاخه ای نیز افزایش قیمت نسبی دیده می شد. بر خلاف آشفتگی سایر بخش ها در بازار آهن، قیمت پروفیل با ثبات و آرامش نسبی اعلام و در دسترس متقاضیان قرار گرفت./آهن پرایس

×