ایران و روسیه قرارداد اجرایی راه آهن رشت- آستارا را امضاء کردند

در حاشیه نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه که به میزبانی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با مشارکت ۱۳ کشور برای تسهیل تردد در کریدور شمال-جنوب و با حضور مقامات کشورهای مختلف در تهران برگزار شد، قرارداد اجرایی پروژه رشت- آستارا میان دو کشور ایران و روسیه به امضاء رسید.

ایران و روسیه قرارداد اجرایی راه آهن رشت- آستارا را امضاء کردند

در حاشیه نشست سه‌جانبه ایران، هند و روسیه که به میزبانی وزیر راه و شهرسازی کشورمان با مشارکت ۱۳ کشور برای تسهیل تردد در کریدور شمال-جنوب و با حضور مقامات کشورهای مختلف در تهران برگزار شد، قرارداد اجرایی پروژه رشت_ آستارا میان دو کشور ایران و روسیه به امضاء رسید.

موافقتنامه قرارداد اجرایی پروژه رشت_ آستارا به امضای شرکت‌های معرفی شده از سوی دو کشور ایران و روسیه رسید و به گفته معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی طراحی این پروژه تا پایان سال ۲۰۲۳ انجام شده و عملیات اجرایی آن نیز اوایل سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

در این قراداد مدت زمان پروژه، قوانین و شرایط اجرایی پروژه، ضمانت‌نامه‌ها و ... مشخص شده است و با اجرای آن، گروه‌هایی از ایران و روسیه در پروژه مستقر می‌شوند.

زمان اجرای این پروژه ۳ الی ۴ سال تخمین زده شده است.

نشست سه‌جانبه ایران-هند و روسیه با هدف تسهیل ترانزیت در مسیر کریدور شمال-جنوب، امروز با حضور مقامات روسیه و هند و سفرای کشورهای حوزه دریای‌خزر، خلیج‌فارس و دریای عمان به میزبانی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در تهران برگزار شد./ ایرنا 

×