چت

مستقیمی مدیرعامل ایریتک شد

به دنبال انتقادهای یک سال اخیر برخی کارشناسان، مدیران صنعتی و کارکنان بدنه شرکت ایریتک، از عملکرد عزیزمحمدى مدیرعامل شرکت ایریتک، سرانجام آقایان اردشیر سعد محمدی مدیرعامل هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات و محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو به عنوان سهامداران عمده ایریتک تصمیم گرفتند که مدیرعامل ایریتک را تغییر دهند

مستقیمی مدیرعامل ایریتک شد

به گزارش فولاد 24 و به نقل از بولتن؛ شرکت ایریتک زیرمجموعه سازمان توسعه صنایع معدنی ایمیدرو محسوب می‌شود و از آنجا که سهامداران عمده ایریتک، دو شرکت «ومعادن» و «ایمیدرو» است، تعیین مدیرعامل ایریتک به عهده این دو سهامدار عمده می‌باشد.

شرکت ایریتک، یک شرکت پیمانکاری بسیار با اهمیت در زمینه اجرای پروژه های فولادی، صنایع معدنی، فلزی، نفتی و سایر صنایع محسوب به شمار می‌آید که در سال‌های قبل، از تیم تخصصی، فنی، تامین مالی و مشاوره قدرتمندی برخوردار بوده است.

اما در دوره مدیریت عزیزمحمدی، کاهش توان این شرکت، استعفای تعدادی از نیروها، اخراج برخی افراد بدنه این شرکت، انتقاد از پیشرفت اندک پروژه ها، مشکلات پروژه ها، کاهش کمیته معاملات و پیشرفت پروژه ها، انتقاد کارفرمایان پروژه‌ها، انتصاب خود مدیر عامل به عنوان رئیس هیات مدیره شرکت ایراسکو، به عنوان  یکی از شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت، که با حکم غیر قانونی عزیز محمدی، خود را رئیس هیات مدیره ایراسکو معرفی کرد، موجب افزایش انتقادها از عملکرد وی شد.

همچنین گزارش حسابرسی ایریتک نشان داد که برخی تخلفات در مخارج و حقوق مدیرعامل وجود داشته و بخشی از اضافه حقوق برداشت شده را نیز باید به شرکت برگرداند.

از سوی دیگر، کارشناسان معتقدند که این شرکت با مجموع حدود 1 میلیارد یورو پروژه، از شرکت های با اهمیت به شمار می رود واز آنجا که پروژه های پیمانکاری آن جزو پروژه های پیشران صنعتی و اقتصادی دولت به حساب می آید، لازم است که فردی توانمند، جوان، با نشاط و معتقد به ساخت داخل در صدر این شرکت قرار گیرد.

شنیده های خبرنگار ما حاکی از آن است که برخی از مهندس محمد مهدی مستقیمی که قبلا در شرکت فولاد غدیر بوده، به عنوان یکی از گزینه های مدیرعامل جدید ایریتک یاد کرده اند. 

دیدگاه ها
×