کنترل را از بازار فولاد برمی داریم، اما رها نمی‌کنیم

کنترل را از بازار فولاد برمی داریم، اما رها نمی‌کنیم

دکتر جعفر سرقینی، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگویی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوعی که در صنعت فولاد در شرایط فعلی باید به آن توجه کرد، صادرات است گفت: باید تلاش کرد تا از بازار‌های صادراتی سهم گرفت. وی افزود: بازار داخلی با رکود مواجه است هرچند که دولت به دنبال اقداماتی در راستای رشد بخش مسکن و افزایش سرانه مصرف فولاد است.

سرقینی اظهار داشت: اگرچه برنامه امسال صادرات ۱۲ میلیون تن فولاد بود و رشد خوبی نیز در این حوزه داشتیم، اما قطعا به این هدف نخواهیم رسید. البته نباید فراموش کرد که صنعت فولاد باید بر روی بهینه سازی هزینه‌ها و مصرف آب نیز اقداماتی انجام دهد تا قدرت رقابت خود را نسبت به رقبا افزایش دهد.

معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اگرچه نمی‌توان بازار فولاد را رها کرد، اما سعی می‌کنیم کنترل را از بازار فولاد برداریم و همان طور که در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اعلام کردم با تعادل در بازار و افزایش تولید و عرضه، کنترل از روی آهن اسفنجی و اسلب برداشته شد و بعد از ایام پایانی امسال هم سعی خواهیم کرد محدودیت‌های ایجاد شده در عرضه شمش و مقاطع طویل در بورس کالا نیز برداشته شود.

منبع:چیلان