کنترل را از بازار فولاد برمی داریم، اما رها نمی‌کنیم

وزارت صنعت، معدن و تجارت در شرایط فعلی اگرچه نمی‌تواند بازار فولاد را رها کند، اما سعی خواهد کرد کنترل را از بازار فولاد بردارد.

کنترل را از بازار فولاد برمی داریم، اما رها نمی‌کنیم

دکتر جعفر سرقینی، معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگویی با بیان اینکه مهم‌ترین موضوعی که در صنعت فولاد در شرایط فعلی باید به آن توجه کرد، صادرات است گفت: باید تلاش کرد تا از بازار‌های صادراتی سهم گرفت. وی افزود: بازار داخلی با رکود مواجه است هرچند که دولت به دنبال اقداماتی در راستای رشد بخش مسکن و افزایش سرانه مصرف فولاد است.

سرقینی اظهار داشت: اگرچه برنامه امسال صادرات ۱۲ میلیون تن فولاد بود و رشد خوبی نیز در این حوزه داشتیم، اما قطعا به این هدف نخواهیم رسید. البته نباید فراموش کرد که صنعت فولاد باید بر روی بهینه سازی هزینه‌ها و مصرف آب نیز اقداماتی انجام دهد تا قدرت رقابت خود را نسبت به رقبا افزایش دهد.

معاون امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی اگرچه نمی‌توان بازار فولاد را رها کرد، اما سعی می‌کنیم کنترل را از بازار فولاد برداریم و همان طور که در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران اعلام کردم با تعادل در بازار و افزایش تولید و عرضه، کنترل از روی آهن اسفنجی و اسلب برداشته شد و بعد از ایام پایانی امسال هم سعی خواهیم کرد محدودیت‌های ایجاد شده در عرضه شمش و مقاطع طویل در بورس کالا نیز برداشته شود.

منبع:چیلان

دیدگاه ها