پیش بینی بازار آهن و فولاد در هفته آینده.

عوامل بسیاری بر بازار آهن و فولاد تاثیر گذار است که با بررسی آن‌ها میتوان بازار را در هفته های پیش رو، پیش بینی نمود.

پیش بینی بازار آهن و فولاد در هفته آینده.

 

در هفته‌ای که گذشت نرخ #شمش به اوج تاریخی خود در بورس کالا رسید. #میلگرد هم که این روزها طعم نرخ 14 تومانی را چشیده، خیال کاهش قیمت ندارد. البته با افزایش قیمت شمش، نرخ این محصولات برای هفته های پیش رو ثابت یا بعضا افزایشی خواهد بود. البته در این میان از برخی محرکات مانند نرخ ارز نیز نمی توان غافل شد. نرخ ارز در این هفته با نوسانات جزیی افزایشی نیز همراه بود که خود در روند افزایشی مقاطع فولادی تاثیرگذار بوده است. 

افزایش قیمت‌ها نه تنها تاثیری در رکود این روزهای بازار نداشته است، بلکه آن را به رکود بیشتری فرو برده که علت مهم رکود بازار را می‌توان کاهش ساخت و سازها و رکود در بازار مسکن دانست. از همین رو تقاضای مقاطع فولادی در این بازار کم شده و بازارهای مختلف در انتظار نتیجه برجام به سر می‌برند.

به گفته فعالان فولادی، قطع شدن برق و خاموش شدن کوره ها و دستگاه ها بر بی رونقی و افزایش نرخ محصولات فولادی خواهد افزود. البته نباید از این مسئله غافل شد که از دلایل افزایش نرخ محصولات پایه از جمله شمش، نزدیک شدن قیمت آن به قیمت‌های صادراتی است و اخبار و تحولات سیاسی نمی‌تواند تاثیر کاهشی قابل توجهی در این بازار داشته باشد.

دیدگاه ها