پیشنهاد صادرات ۶۰ درصدی محصولات فولادی و فروش ۴۰ درصدی در داخل بورس.

 عضو هیات مدیره انجمن فولاد از جلسه با وزیر صنعت و پیشنهاد صادرات ۶۰ درصد محصولات فولادی خارج از بورس کالا و فروش ۴۰ درصدی در داخل بورس باتوجه به ارزآوری خبر داد.

پیشنهاد صادرات ۶۰ درصدی محصولات فولادی و فروش ۴۰ درصدی در داخل بورس.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد خبر داد:

رضا شهرستانی با اشاره به اینکه در آخرین جلسه انجمن فولاد با وزیر صنعت مذاکرات خوبی انجام شد گفت: وزیر در جریان جزییات تقاضای داخل و میزان تولید قرار گرفت و قرار شد 60 درصد صادرات را انجام دهیم و 40 درصد در بازار داخل فروش برود. در حال حاضر 20 میلیون تن تولید اسلب و طویل داریم که 10 میلیون تن را نوردی‌ها مصرف می کنند که از این 10 میلیون هم 2.5 میلیون تن صادر می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس 50 درصد تولید شمش مازاد بوده و امکان صادرات داریم. از سویی دیگر برخی شرکت‌هایی که کوره‌های القایی داشته و 5.2 میلیون تن تولید دارند 5 میلیون تن دیگر نیز از این محل مازاد دارند که مجموع آن 15 میلیون تن می‌شود. 5 میلیون این حجم که کوره‌های قوی برای تولید داخل است و باقی مازاد هم صادر می‌شود.

شهرستانی تاکید کرد: برای اطمینان خاطر درخواست دادیم امکان صادرات 60 درصدی خارج از بورس کالا و فروش 40 درصدی در بورس کالا برای فولادی فراهم شود چراکه با توجه به افزایش قیمت‌ها در بازارهای جهانی باید از این فرصت نهایت استفاده را درجهت ارزآوری ببریم. در معاملات دیروز طبق شیوه نامه زنجیره فولاد عمل شده و محصولات در بورس کالا عرضه شد ولی مقرر شد تا وزیر صنعت طی روزهای آتی تصمیم‌های جدید را در خصوص این موضوع بر مبنای مذاکرات انجام شده، اعلام کند.

دیدگاه ها