وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، مرجع رسیدگی به مشکلات اخذ عوارض

هر یک از واحدهای تولیدکننده فولادی چنانچه با مشکلات زیرساختی بانکی مواجه شدند می‌توانند قبل از مراجعه به وزارت صمت با شفاف‌سازی موضوع و چگونگی مشکل بانکی انجمن فولادسازان را از این مشکلات مطلع و در نهایت با مراجعه به وزارت صمت، مشکلات پیش‌رو را حل و فصل کنند.

وزارت صمت و ستاد تنظیم بازار، مرجع رسیدگی به مشکلات اخذ عوارض

مدیراقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: هریک از واحدهای تولیدکننده فولادی چنانچه با مشکلات زیرساختی بانکی برای مبادلات صادراتی مواجه شدند باید ضمن تبیین شفاف و دقیق معضل، به وزارت صمت یا ستاد تنظیم بازار مراجعه کنند تا در اسرع وقت شیوه پرداخت عوارض اصلاح شود. امیرصباغ در گفت‌وگویی با اشاره به انتشار برخی گزارش‌ها مبنی بر عدم آمادگی نظام بانکی کشور برای اخذ عوارض صادراتی افزود: قبل از مصوبه جدید اعمال عوارض صادراتی برای تمام محصولات فولادی، برخی تولیدکنندگان محصولات و بخش‌های فولادی دیگر، عوارض صادراتی می‌پرداختند.

وی ادامه داد: در صورت وجود مشکلات در زیرساخت‌های بانکی برای مبادلات صادراتی فولادسازان و فعالان باید به ستاد تنظیم بازار مراجعه و به‌طور دقیق و کارشناسی مشکلات موجود را تشریح و تبیین کنند یا با مراجعه به وزارت صمت مشکلات موجود را اطلاع بدهند تا شیوه پرداخت عوارض اصلاح شود. مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: هر یک از واحدهای تولیدکننده فولادی چنانچه با مشکلات زیرساختی بانکی مواجه شدند می‌توانند قبل از مراجعه به وزارت صمت با شفاف‌سازی موضوع و چگونگی مشکل بانکی انجمن فولادسازان را از این مشکلات مطلع و در نهایت با مراجعه به وزارت صمت، مشکلات پیش رو را حل  و فصل کنند./دنیای اقتصاد

دیدگاه ها