نیاز بازار جهانی تولید محصولات خاص فولادی است

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: با توجه به نیاز بازار جهانی، صنایع فولادی باید با برنامه ریزی تخصصی تر به سمت تولیدات خاص فولادی پیش برود.

نیاز بازار جهانی تولید محصولات خاص فولادی است

حمیدرضا رستگار رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد اظهار کرد: امروزه در حوزه فولاد، که جزئی از کالاهای استراتژیک به شمار می رود، گام‌های اولیه و جدی برداشته ایم، بطوریکه این صنعت توانسته جایگاه خود را در کشور بدست آورد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد ادامه داد: بر اساس آمار موجود که قابل توجه است در سال گذشته (۱۳۹۷) میزان تولید فولاد حدود ۲۵ میلیون تن بود که از این رقم حدود ۸ میلیون تن صادر شد، این ارقام از رشد خوب این صنعت در کشور حکایت دارد و اگر برنامه ریزی دقیق علمی تری در این حوزه صورت بگیرد با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در کشور و کارخانه‌های فولاد، در مدت زمان نه چندان دور، میزان تولیدات فولاد به ۲ برابر هم خواهد رسید.

رستگار تصریح کرد: اصولا موضوع حمایت از تولید نزد همه دلسوزان جامعه و عقلای حوزه اقتصادی امری پسندیده و مقبول است و خوشبختانه امروز بین مسئولان و کارشناسان اقتصادی کسی با این امرمخالفت نمی‌کند، اما رونق تولید نه فقط در قالب شعار بلکه زمانی اجرایی می‌شود که اولا به معنی واقعی، تولید کنندگان مورد حمایت قرار گرفته و ثانیا موانع موجود در مسیر تولید که همگان بر آن آگاهند برچیده شود. برای تحقق صد درصدی تولید باید زیر ساخت‌های تولید در کشور نهادینه و فراهم شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد یادآوری کرد: به نظر می‌رسد برای رسیدن به جایگاه واقعی تولید، ابتدا باید موانع موجود بر سر راه کارخانه‌ها برچیده شده و اجازه نفس کشیدن به فعالان این حوزه داده شود تا تولید کنندگان بتوانند مازاد آهن و فولاد خود را به راحتی صادر کنند.

رستگار تصریح کرد: امروز تجار و بخش خصوصی ما این آمادگی را دارند که برای رونق تولید، سرمایه گذاری کرده و فرصت های شغلی بسیاری را ایجاد کنند، در صورت رفع موانع تولید و ارایه تسهیلات میزان صادرات به کشور‌های هدف افزایش می یابد، با توجه به نیاز بازار جهانی، در صنایع فولادی باید بصورت تخصصی تر، برنامه ریزی کرده و برای حفظ بازار خودبه سمت تولیدات خاص فولادی پیش برویم.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد در پایان گفت: ما می‌توانیم تهدید تحریم را تبدیل به فرصتی استثنایی برای صنایع فولادی کنیم و بنا به آمار دقیق هیچ یک از کشور‌های همجوار از چنین ظرفیتی برخوردار نیستند و این خود برای ما یک فرصت محسوب می شود تا نسبت به رونق تولید و اهمیت آن برنامه جدی تری داشته باشیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها