شرکت‌های آسیایی و اروپایی می‌خواهند محرمانه کار کنند

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های آسیایی و اروپایی برای ادامه فعالیت با ما بر محرمانه بودن تمامی مذاکرات و نحوه اجرای کار تاکید دارند. بر همین اساس ما نمی‌توانیم بسیاری از فعالیت‌هایی چه در بخش تولید و چه در بخش صادرات صورت می‌گیرد را رسانه‌ای کنیم. اما همانطور که از شرایط پیداست ما در دور زدن تحریم‌ها موفق بودیم و همین مسیر را ادامه خواهیم داد.

شرکت‌های آسیایی و اروپایی می‌خواهند محرمانه کار کنند

خداداد غریب‌پور مدیرعامل ایمیدرو در خصوص تاثیرگذاری تحریم‌ها بر هدف‌گذاری‌های این سازمان توسعه‌ای گفت: هدف گذاری ما امسال افتتاح طرح‌هایی به ارزش 3.5 میلیارد دلار است نکته حائز اهمیت این است که اکثر این طرح‌ها پیشرفت فیزیکی بالایی داشتند و تجهیزات و خطوط تولید آنها از قبل تهیه شده و اکنون در داخل کشور است و هیچ مشکلی برای تامین ماشین‌آلات وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بخش صادرات نیز ما شرایط سختی را پشت سر گذاشته‌ایم در واقع اصلی‌ترین مشکلات ما در سال گذشته بود و اکنون از آن دوران گذر کردیم و توانستیم با روش‌های مختلفی همچون تهاتر و انتخاب شرکت‌های واسطه‌ای مشکلات را پشت سر بگذاریم.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های آسیایی و اروپایی برای ادامه فعالیت با ما بر محرمانه بودن تمامی مذاکرات و نحوه اجرای کار تاکید دارند بر همین اساس ما نمی‌توانیم بسیاری از فعالیت‌هایی چه در بخش تولید و چه در بخش صادرات صورت می‌گیرد را رسانه‌ای کنیم اما همانطور که از شرایط پیداست ما در دور زدن تحریم‌ها موفق بودیم و همین مسیر را ادامه خواهیم داد.

غریب‌پور تصریح کرد: صنایع معدنی نسبت به دوره قبل تحریم‌ها کمترین تاثیرپذیری را داشته‌اند، خوراک این صنعت داخلی است و به میزان کمی به مواد اولیه خارجی وابستگی دارد بر همین اساس در بخش تولید فقط نیازمند تکنولوژی هستیم و راه‌های مختلفی برای صادرات داریم.

منبع:فلزات آنلاین

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید