ستاد زنجیره فولاد تشکیل می‌شود

 با تشکیل ستاد زنجیره فولاد و احیای آن، زنجیره فولاد متوازن خواهد شد.

ستاد زنجیره فولاد تشکیل می‌شود

به گزارش روابط عمومی فولاد هرمزگان، خداداد غریب‌پور رئیس هیات عامل ایمیدرو در بازدید از فولاد هرمزگان در مورد تولید ١٠ میلیون تولید فولاد در منطقه ویژه اقتصادی و صنایع معدنی خلیج‌فارس گفت:کنسرسیوم تولید ١٠میلیون تن فولاد تشکیل شده و با حضور شرکت‌های علاقه مند، در ابتدا یک هیات اجرایی تشکیل شده و در حال تبدیل شدن به یک شرکت است و مصمم هستیم با توجه به زیرساخت‌های منطقه ویژه و آمادگی شرکت‌های بزرگ این حرکت به سرانجام برسد.

وی درباره تدابیر ایمیدرو جهت تامین مواد اولیه شرکت‌های فولادی تاکید کرد: با تشکیل ستاد زنجیره فولاد و احیای آن، زنجیره تولید متوازن خواهد شد و بین شرکت‌های سنگ‌آهنی و شرکت‌های فولادی انسجام ایجاد می‌شود. غریب پور تصریح کرد: تشکیل کمیته سنگ، مقدمه این امر بوده و تشکیل ستاد زنجیره فولاد هم این موضوع را تکمیل می کند. حمیدرضا عظیمیان مدیر عامل فولاد مبارکه نیز در بازدید از فولادهرمزگان گفت: در مورد برنامه فولادمبارکه برای توسعه فولاد هرمزگان، برنامه کوتاه‌مدت ما افزایش ۵/ ۱ میلیون به ٢ میلیون تن تولید تختال است و در مرحله دوم احداث یک خط نورد برای تولید پلیت میل. به گفته وی، در برنامه دراز مدت هم قصد داریم پروژه تولید ١٠ میلیون تن فولاد را برای فولاد مبارکه ، باتوجه به ظرفیت های فولاد هرمزگان در بندرعباس پیش ببریم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تاکید کرد: ما به دنبال فعالیت های تکنولوژیک هستیم و قطعا بخش متالورژی و ریخته گری برای تولید محصولات جدید یا با کیفیت بسیار ضروری است و از برگزاری فعالیت‌های علمی از جمله اولین کنفرانس ریخته گری مداوم فولاد که در آذر ماه به همت شرکت فولاد هرمزگان برگزار می شود حمایت می کنیم و اقدام بسیار مثبتی است. عظیمیان درمورد احداث خط نورد ٢فولاد مبارکه و ضرورت ایجاد آن گفت: به‌طور قطع این امر به صنعت کشور کمک خواهد کرد و امیدواریم قبل از پایان سال کار شروع شود.

دنیای اقتصاد

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید