زمان عرضه اولیه پانزدهمین و شانزدهمین سهم جدید اعلام شد

زمان قطعی عرضه اولیه ۲۰ و ۵ درصدی سهام کشت و دامداری فکا و فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش مشخص شد تا این دو شرکت ۳۰ و ۱۰۰ میلیارد تومانی پانزدهمین و شانزدهمین شرکت های جدید سال بازار شوند.

زمان عرضه اولیه پانزدهمین و شانزدهمین سهم جدید اعلام شد

روند ورود شرکت های جدید به بازار سهام با نزدیک شدن به پایان سال شدت گرفته بطوری که در پی عرضه اولیه شرکت لوتوس پارسیان در 3 بهمن،حالا نوبت پانزدهمین و شانزدهمین شرکت جدید در فرابورس و بورس هم تعیین شد. به این ترتیب، مقرر شده 20 درصد از سهام شرکت کشت و دامداری فکا معادل 60 میلیون سهم در روز چهارشنبه 24 بهمن در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه شود.

در این واگذاری که از سوی کارگزاری صبا تامین انجام می شود ، محدوده قیمت هر سهم "زفکا" بین 820 تا 830 تومان بوده و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر 600 سهم خواهد بود. صندوق سرمایه گذاری اختصاصی بازارگردانی صبا گستر نفت و گاز تامین متعهد خرید و سقف تعهد خرید 50 درصد سهام قابل عرضه است. همچنین عرضه اولیه 5 درصد از سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش معادل 50 میلیون سهم در روز شنبه 27 بهمن تعیین شده است.

براین اساس،محدوده قیمت هر سهم "افق" بین 1600 تا 1695 تومان بوده و هر فرد حقیقی و حقوقی قادر به خرید حداکثر 200 سهم خواهد بود.در این واگذاری که از سوی کارگزاری بانک ملت انجام می شود،متعهد عرضه شرکت مدیریت صنعت خرده فروشی کوروش و متعهد خرید شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع گلرنگ است.

منبع:بورس پرس

دیدگاه ها