رشد 70 درصدی تولید بریکت گرم صبافولاد خلیج فارس

از ابتدای سال تاکنون تولید بریکت گرم در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس 70 درصد افزایش داشت.

رشد 70 درصدی تولید بریکت گرم صبافولاد خلیج فارس

مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس گفت: امسال بیش از 70 هزار تن بریکت گرم در این کارخانه تولید شد. مرتضی یزد خواستی افزود: بریکت گرم محصول استراتژیک در تولید و صادرات فولاد است. وی گفت: ماندگاری بالا، مقاومت در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن است. وی افزود: بیش از 90 درصد از محصول تولید شده در این کارخانه صادر می‌شود.

مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس گفت: امسال محموله بریکت گرم به وزن 35 هزار تن به ارزش 8 میلیون دلار از بندر شهید رجایی به مقصد کشور‌های اروپایی صادر شد. مرتضی یزد خواستی افزود: پارسال نیز بیش از 500 هزار تن بریکت گرم به ارزش بیش از 800 میلیارد تومان از این کارخانه به مقصد کشور‌های اروپایی و کشور‌های حاشیه خلیج فارس صادر شد.

وی گفت: کاهش هزینه بیمه و حمل و نقل آسان از مهمترین ویژگی‌های صادارتی بریکت گرم است. وی افزود: تولید بریکت گرم برای نخستین بار در کشور در کارخانه صبا فولاد خلیج فارس در سال 1396 آغاز شد.

مدیرعامل کارخانه صبا فولاد خلیج فارس گفت: تنها سه کشور در خاورمیانه و 9 کشور در جهان قادر به تولید بریکت گرم هستند. مرتضی یزد خواستی افزود: ظرفیت تولید بریکت گرم در این کارخانه سالانه یک میلیون و 500 هزار تن است که تا پایان سال 1399 به این هدف خواهیم رسید.

منبع:معدن نیوز

دیدگاه ها