رشد ۵ درصدی تولید جهانی فولاد

آخرین آمار انجمن جهانی فولاد حاکی از آن است که تولید فولاد ۶۶ کشوری که به این سازمان گزارش می‌دهند در ۹ ماه نخست سال جاری میلادی ۵ درصد رشد داشته یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تن ثبت شده است.

رشد ۵ درصدی تولید جهانی فولاد

در این بین تولید فولاد چین در این ۹ ماه ۶ درصد رشد داشته و ۶۹۹ میلیون تن ثبت شده است.

ثبات قیمت الکترود در چین

در ماه جاری میلادی پس از تعطیلات هفته اول اکتبر در چین قیمت الکترود گرافیتی تا ۱۴۴۰ دلار هر تن بالا رفت؛ ولی پس از آن قیمت در ثبات مانده است. قیمت فعلی سایز ۴۵۰ میلی‌متر ۹۱۰۰ تا ۱۰هزار و۱۱۰ دلار هر تن و سایز ۶۰۰ میلی‌متر ۱۴هزار و۴۵۰ تا ۱۸هزار و۷۸۰ دلار در هر تن است. سایز ۷۰۰ میلی‌متر نیز ۱۷هزارو۳۳۵ تا ۲۳هزار و۱۱۰ دلار درهر تن ثبت شده است.

فصل زمستان نزدیک است و طبق روال هر سال انتظار می‌رود تولید فولاد کارخانه‌ها کاهش یابد. از این رو باید قیمت الکترود نیز کاهش یابد؛ ولی هنوز برخی از فولادسازان چینی منتظرند قیمت الکترود بالاتر برود و خرید می‌کنند؛ به همین دلیل قیمت ثابت مانده است. قابل ذکر است چین در ماه آگوست ۵۵ هزار و ۸۰۰ تن الکترود صادر کرده که ۶۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد داشته است. بین ژانویه تا آگوست نیز این کشور ۸۸ هزار و ۴۹۷ تن الکترود صادر کرده که رشد ۴۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

منبع:فولاد ایران

دیدگاه ها