راهکار کاهش کلاهبرداری‌ اینترنتی

معاون پلیس فتا از راهکاری جهت کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی و معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از زمان کنار گذاشتن رمزهای ایستا خبر دادند.

راهکار کاهش کلاهبرداری‌ اینترنتی

به گزارش فولاد24 و به نقل از بورس پرس، علی نیک‌نفس با اشاره به متفاوت بودن فضای واقعی و مجازی در برنامه تیتر امشب گفت: فضای مجازی و سایبر فضای پیچیده‌ای است و جرایم در این حوزه چندین برابر شده است.کلاهبرداری‌های اینترنتی و تخلفات زیاد شده که کاربران فضای مجازی باید مراقب باشند.

وی با بیان اینکه حجم پرونده‌ها در فضای مجازی سه‌برابر شده،افزود: افراد از طریق فیشینگ به حساب کاربر دسترسی پیدا می‌کنند.با ورود کاربر به صفحه قلابی و وارد کردن اطلاعات بانکی در این صفحه، این اطلاعات از طرف مجرمین به‌سرقت می‌رود.کلاهبرداران با بهره‌گیری از اطلاعات بانکی و رمز کاربر، دست به سرقت می‌زنند و حساب بانکی کاربر را تخلیه می‌کنند.رمزهای یک‌بارمصرف می‌تواند جلوی سرقت مجرمین را بگیرد که بانک‌ها باید این قابلیت را در اختیار کاربران قرار دهند.

ناصر حکیمی معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی هم گفت: بانک‌ها برای جلوگیری از جرم باید رمزهای دوم یک‌ بار مصرف ارائه کنند. به گفته وی قرار است از خرداد رمزهای ایستا کنار گذاشته شود.

منبع:بورس پرس

×