جهان در سه ماهه اول سال ۴۴۴ میلیون تن فولاد تولید کرد

انجمن جهانی فولاد گزارش داده که 64 کشور عضو این انجمن در سه ماهه اول سال 2019 بالغ بر 444 میلیون و 116 هزار تن فولاد میانی تولید کردند که 4.5 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

 جهان در سه ماهه اول سال ۴۴۴ میلیون تن فولاد تولید کرد

طبق گزارش انجمن جهانی فولاد، چین به عنوان بزرگترین فولادساز جهان در سه ماهه اول سال ۲۳۱ میلیون و ۶۹ هزار تن فولاد میانی تولید کرده که ۹.۹ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است چراکه تولید سه ماهه پارسال ۲۱۰ میلیون و ۲۱۰ هزار تن بود. بعد از چین، هند در رتبه دوم برترین فولادساز جهان است که توانسته در سه ماهه اول امسال ۲۷ میلیون و ۳۳۳ هزار تن فولاد میانی تولید نماید.

هند بعد از ماه ها شاهد افت تولید بود به گونه ای که تولید آن در سه ماهه امسال ۰.۳ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بوده است. ژاپن که از سال قبل به رتبه سوم سقوط کرده است از ابتدای ژانویه تا پایان ماه مارس ۲۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تن فولاد میانی تولید کرده که ۵.۴ درصد کمتر از سه ماهه اول ۲۰۱۸ است. آمریکا به عنوان چهارمین فولادساز برتر دنیا در سه ماهه ابتدایی امسال با رشد ۶.۸ درصدی تولید فولاد میانی خود را از ۲۰ میلیون و ۸۱۷ هزار تن به ۲۲ میلیون و ۲۲۶ هزار تن رساند. کره جنوبی با رشد ۱.۶ درصدی جایگاه پنجمین تولیدکننده برتر جهان را حفظ کرده و تولید را از ۱۷ میلیون و ۸۱۵ هزار تن سه ماهه پارسال به ۱۸ میلیون و ۱۰۸ هزار تن رسانده است.

ششمین فولادساز بزرگ دنیا براساس اعلام انجمن جهانی، روسیه است که توانسته تا پایان ماه مارس ۱۶ میلیون و ۸۱۰ هزار تن فولاد میانی تولید نماید که البته ۵.۳ درصد کمتر از تولید مدت مشابه سال قبل بود لذا کره هم نگرانی بابت از دست دادن جایگاه خود ندارد. هفتمین فولادساز بزرگ دنیا یعنی آلمان توانسته در سه ماهه اول امسال ۱۰ میلیون و ۴۴۹ هزار تن فولاد میانی تولید نماید که این کشور هم با افت ۳.۶ درصدی در حجم تولید مواجه شده است.

برزیل و ترکیه با کمی تفاوت رتبه های هشتم و نهم را به خود اختصاص داده اند. برزیل با افت ۲.۸ درصدی تولید را از ۸ میلیون و ۶۲۸ هزار تن به ۸ میلیون و ۳۹۰ هزار تن رسید درحالی که افت تولید فولاد میانی ترکیه ۱۴.۵ درصد بوده و تولیداتش به ۸ میلیون و ۱۸۹ هزار تن کاهشی یافته است. ایتالیا مجددا دهمین فولادساز بزرگ جهان شد و جایگاه دهم را از ایران باز پس گرفت. این کشور در مدت ۳ ماه موفق به تولید ۶ میلیون و ۲۸۴ هزار تن فولاد میانی شد که ۲.۱ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است. تولید فولاد ایران نیز با رشد ۷.۱ درصدی در سه ماهه اول امسال به ۶ میلیون و ۲۲۳ هزار تن رسید.

منبع:چیلان

دیدگاه ها