با این وضعیت خاموشی ها صنایع باید خودشان دست به کار شوند.

مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران گفت: طراحی داکت و موتور تامین برق برای کارخانه های تولید محصولات فولادی ضروری است اما به علت ارزان بودن انرژی برق ، ایجاد داکت در کارخانه ها جزء پارامترهای طراحی قرار نگرفته است.

با این وضعیت خاموشی ها صنایع باید خودشان دست به کار شوند.

محمد وحید شیخ‌زاده در گفتگو با فولادبان با اشاره به آغاز فصل گرما و تامین برق در صنایع فولادی افزود: برخی از تولیدکنندگان محصولات فولادی مثل گل گهر با سرمایه گذاری در زمینه تامین برق برای کارخانه های خود نیروگاه ایجاد کرده اند لذا این کارخانه ها نه تنها مشکل نخواهند داشت بلکه خودشان نیروگاه اختصاصی دارند و برق تولید می کنند.

وی ادامه داد: اما کارخانه هایی که برق را از دولت خریداری می کنند احتمالا با مشکلاتی مواجه خواهند شد که باید به سمت بهینه سازی مصرف برق حرکت کنند.

مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران تصریح کرد: در طراحی برخی کارخانه ها، داکت برق برای مصارف تولیدی لحاظ  شده اما اغلب کارخانه ها از این طراحی به علت ارزان بودن انرژی برق بی بهره اند و ایجاد داکت در این کارخانه ها جزء پارامترهای طراحی قرار نگرفته است .

شیخ زاده ادامه داد: در حالیکه در تمام دنیا چون برق و تامین انرژی کارخانه های تولیدی گران است طراحی داکت و موتور تامین برق امری مهم و ضروری تلقی می شود چون حتی می تواند برق مصرفی را ۲۰ درصد کاهش دهند اما برای این موضوع در ایران اصلا امتیازی قائل نمی شوند.

وی گفت : من در کل فکر نمی کنم موضوع انرژی و برق در کشور مسئله خیلی حادی باشد وکارخانه ها هم باید خود را با شرایط تطبیق بدهند.

مدیرعامل شرکت فکور صنعت تهران همچنین درباره تصویب افزایش قیمت انرژی و برق و گاز مصرفی کارخانه های تولید فولاد در مجلس افزود: افزایش قیمت برق به علت ارزانی ان در کشور مشکلی برای تولیدکنندگان ایجاد نمی کند و هر چقدر هم انرژی گاز و برق گران شود در قیمت تمام شده محصولات فولادی تاثیر چندانی برجای نمی گذارد ./فولادبان

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید