بازار فولاد و مرغ به روایت وزیر صمت.

وزیر صمت گفت: وزارت جهاد کشاورزی مسوول تولید و توزیع گوشت مرغ در سراسر کشور است ضمن اینکه خرید مرغ باید توسط شرکت پشتیبانی امور دام انجام گیرد.

بازار فولاد و مرغ به روایت وزیر صمت.

علیرضا رزم‌حسینی در جمع خبرنگاران افزود: با تفکیک وظایفی که انجام شد، مسوول تأمین نهاده‌های دامی وزارت صمت بوده که خوشبختانه با همکاری بانک مرکزی تاکنون بیش از نیازهای وزارت جهاد کشاورزی نهاده‌ها را تحویل این وزارتخانه داده‌ایم. وی اضافه کرد: وزارت صمت، نهاده‌های دام و طیور مورد نیاز وزارت جهاد کشاورزی را حتی بیشتر از نیاز این وزارتخانه به موقع تأمین کرده، وزارت جهاد کشاورزی هم نهاده‌ها را در گمرک پس از ترخیص، تحویل می‌گیرد و در بازارگاه در اختیار دامداران و مرغداران قرار می‌دهد.

وی همچنین درباره ابلاغ شیوه نامه جدید فولاد، با بیان اینکه بورس کالا و خدمات برای عرضه همه محصولات تولیدی است، گفت: در فرآیند قیمت‌گذاری در بورس دخالت نداریم بلکه نظارت می‌کنیم ضمن اینکه می‌خواهیم جلوی رانت را بگیریم.وزیر صمت با بیان اینکه بنا داریم مدیریت بازار را انجام دهیم، افزود: یکی از راه‌های مدیریت بازار این است که تولیدکنندگان موظف به عرضه محصولات خود در بورس شوند و هر خریدار می‌تواند حداقل ۲۰ تن کالا بخرد البته در شرایط کنونی به علت مازاد تولید، قیمت‌ها نزولی است.

رزم‌حسینی گفت: در فاصله تولید تا بازار، عده‌ای از فرصت سوءاستفاده کردند و قیمت‌ها را بالا بردند از این رو ما به دنبال معقول و متعادل کردن قیمت‌ها و تقویت تولید داخل هستیم ضمن اینکه در سایر زنجیره‌های مرتبط با محصولات فولادی از جمله خودروسازی‌ها و لوازم خانگی باید این تعادل در قیمت را شاهد باشیم./اقتصادگردان

×