انتقال آهن‌فروشان قم به شهرک صنوف

رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف قم از مهمترین موانع انتقال صنف آهن فروشان سطح شهر قم به شهرک صنوف این شهر را، عدم تأمین برق از سوی شرکت توزیع برق استان و عدم توجه کافی شهرداری قم عنوان کرد.

انتقال آهن‌فروشان قم به شهرک صنوف

مصطفی چالوک، رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف قم در نشستی خبری در محل شهرک صنوف قم، بابیان اینکه صنف آهن فروشان از صنوف پیشگام در انتقال به شهرک صنوف بوده انداظهار داشت: موضوع انتقال صنوف مزاحم شهری به سال۷۲ برمی گردد که در نهایت در سال ۸۷ محل فعلی برای انتقال صنوف مورد تایید نهایی دستگاه ها و نهادهای مسئول قرار گرفت.

وی افزود: از سال ۹۰ با مصوبه شورای اسلامی شهر قم مراحل واگذاری زمین به صنف آهن فروشان در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد مدیر شهرک به صورت مستقل از شهرداری اقدام به آماده سازی شهرک نماید. رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف قم ادامه داد: با همفکری هیات امنای صنف آهن فروشان نقشه ها را تغییر و خیابانها به ۲۴ متری افزایش پیدا کردتیپ های جدید واحدها هم به تصویب رسید. چالوک افزود: بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری قیمت هر متر زمین در شهرک ۵۰ هزار تومان و ۵۰ هزار تومان. به ازای هر مترزیرسازی آن در نظر گرفته شد. وی ادامه داد: مجدد متقاضیان برای خرید ۱۱۳ قطعه اقدام و قرعه کشی اعطای واحدها با حضور شهردار وقت انجام شد.

رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف قم بیان کرد: شهرداری بعدا تعداد قطعه زمین های شهرک را به ۳۷۰ قطعه افزایش داد و مقرر شد این واحدهای اضافی به صنوف .مرتبط با آهن فروشان در غالب مشارکت و سرمایه گذاری واگذار شود. وی خاطر نشان کرد: طبق قرارداد واگذاری با مصوبه شورای شهر مقرر شد که زیرساخت های مورد نیاز داخل شهرک با صنف و اتصال به شبکه های شهری توسط شهرداری انجام شود. چالوک ادامه داد: برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز داخل شهرک از هر متقاضی انتقال به ازای هر متر ۲۵ هزار تومان اخذ نمودیم. وی افزود: برای اخذ انشعاب برق به ا داره برق مراجعه نمودیم که اداره برق اعطای انشعاب را منوط به ساخت سازه های واحد ها نمود ولی با وجود ساخت سازه باز هم اداره برق تا پایان سال ۹۴ به تعهد خود عمل نکرد .

رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف قم اضافه کرد: در آخر شرکت توزیع برق استان قم اعلام کرد که با توجه به مشکلاتی که کشور با آن مواجه است امکان اعطای برق به این شهرک میسر نیست. وی تصریح کرد: طبق توافق شهرداری و اداره برق قرار بر این بود که شبکه برق توسط صنف و خطو پست برق توسط شهرداری احداث شود. وی افزود: طراحی و اجرا شبکه برق داخل شهرک توسط شرکت برق و پیمانکاران مورد تایید آنها انجام شد. چالوک تصریح کرد : زیرساخت های مورد نیاز برای انتقال آب ، گاز و مخابرات نیاز با هماهنگی با خود این شرکت ها و پیمانکاران مورد تایید آنها انجام شد. مشکل صنف آهن فروشان با اختصاص ۴ مگابایت برق برطرف می شود

وی با بیان اینکه اداره برق تاکنون ۵۰ کنتور برق به این صنف واگذار کرده است ، گفت: برای اینکه اعضای صنف دچار ضرر و زیان نشوند همه واحدهای آهن فروشی باید یکجا منتقل شود و انتقال بخشی از صنف امکان پذیر نیست چرا که عرضه و تقاضا دچار مشکل می شود و برق مورد نیاز ۳۷۰ واحد باید همزمان تامین شود. وی ادامه داد: با اختصاص ۴ مگابایت برق مشکل برق ۳۷۰ واحد صنف آهن فروشی رفع می شود و واحدهای آهن فروشی از سطح شهر به شهرک منتقل خواهند شد. وی خاطر نشان کرد: هزینه احداث خط و پست برق برای شهرک صنوف ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است و شهرداری تاکنون از قبول آمن خودداری کرده است.

چالوک بیان داشت: سال ۹۶ و ۹۷ شهرداری اقدام به آسفالت خیابانهای شهرک صنوف و قطعه آهن فروشان نموده است که این صنف بابت این کار ۶۰۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت نموده است. رئیس هیات امنای صنف آهن فروشان شهرک صنوف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تاکنون ۳۵ میلیارد تومان در شهرک صنوف قم هزینه شده است که تمامی آن توسط اعضای صنف تامین شده است. وی افزود: یکی دیگر از مشکلات ما در شهرک صنوف ، مشکل صدور پایان کارو عدم برای اخذ سند مالکیت است این درحالی است که نقشه واحدها مصوب شهرداری بوده است و اگر واحد تخلف کرده است باید بر اساس ماده ۱۰۰ با آن برخورد شود.

چالوک در پایان گفت: از شهردار محترم و اعضای محترم شورای شهر قم تقاضا دارم کما فی السابق حمایت و کمک های خود را از این صنف مضایقه نکنند تا انتقال کامل واحدهای آهن فروشی ازسطح شهرما را یاری دهند و مساعدت لازم را جهت صدور پایان کار جهت دریافت سند مالکیت انجام دهند.

منبع:خبرآنلاین

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید