امکان تعطیلی بیش از ۱۱۰ شرکت فولادی در دو هفته آینده

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه توزان بازار فولاد با قانون جدید عرضه در بورس کالا به هم خورده است، گفت: روند فعلی به ضرر دهی همه زنجیره سوپی ها شده است...

امکان تعطیلی بیش از ۱۱۰ شرکت فولادی در دو هفته آینده

عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه توزان بازار فولاد با قانون جدید عرضه در بورس کالا به هم خورده است، گفت: روند فعلی به ضرر دهی همه زنجیره سوپی ها شده است، اگر این روند ادامه پیدا کند طی دو هفته آینده در کشور شاهد تعطیلی بیش از ۱۱۰ شرکت خواهیم بود.

سید رضا شهرستانی با اشاره به اینکه اکنون توازن بازار فولاد به هم خورده است، اظهار کرد: اگر دستور جدید وزیر مبنی بر اینکه کل فولاد کشور و همه زنجیره آن در بورس کالا عرضه خواهد شد همزمان اجرا نشود بازار فولاد را با چالش‌هایی مواجه می‌کند.

وی با بیان اینکه اکنون آهن اسفنجی به صورت قطره چکانی در بورس کالا عرضه می‌شود، افزود: این در حالی است که در بخش شمش سه برابر این مقدار در بازار نیاز وجود دارد.

عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: این موضوع منجر به ضرر دهی همه زنجیره شده است، اگر این روند ادامه پیدا کند طی دو هفته آینده در کشور شاهد تعطیلی بیش از ۱۱۰ شرکت خواهیم بود.

شهرستانی تاکید کرد: تعطیلی این شرکت‌ها از بین رفتن ۲۰ هزار شغل و کاهش شش میلیون تنی فولاد را به دنبال خواهد داشت./ایمنا

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید