استقبال عمان از سرمایه‌گذاری مشترک با ایران در حوزه انرژی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تجدیدپذیر

معاون سفیر سلطنت عمان در تهران، در نشست فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و عمان اعلام کرد: ظرفیت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری مشترک ایران و عمان در حوزه انرژی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پاک و تجدیدپذیر وجود دارد. فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری ایران و عمان، زیرساخت‌ها و موانع پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روی آن در نشستی به میزبانی سازمان توسعه‌تجارت بررسی شد.

استقبال عمان از سرمایه‌گذاری مشترک با ایران در حوزه انرژی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تجدیدپذیر

در این جلسه رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، کاردار و معاون سفیر سلطنت این کشور در تهران و جمعی از فعالان اقتصادی حضور داشتند. در ابتدا راشد الغیلانی، کاردار و معاون سفیر سلطنت عمان در تهران به روابط مستحکم سیاسی و اقتصادی دو کشور و مشوق‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های دولت عمان در حوزه سرمایه‌گذاری خارجی اشاره کرد و از استقبال این کشور برای هرگونه سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه انرژی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پاک و تجدیدپذیر در راستای پایبندی دولت عمان به کاهش آلاینده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کربنی، سخن گفت.

در این بین احمد علایی، معاون ارتقای کسب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎وکارهای بین‌المللی سازمان توسعه‌تجارت به رویکرد دولت در راستای توسعه‌تجارت خارجی اشاره کرد و گفت: در این مسیر بخش‌خصوصی به واسطه شناخت موانع موجود و راهکارهای پیشنهادی با استفاده از تجربیاتی که دارد می‌تواند به تسریع اجرای پروژه‌ها، کمک کند. همچنین بر‌‌گزاری چنین نشست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی بسیار موثر خواهد بود. بر اساس اظهارات او تسهیل تجارت خارجی اهمیت بالایی برای دولت دارد و به همین دلیل تلاش شده به‌منظور تسهیل روند تجارت، کمتر از یک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ماه مصوبات هیات‌دولت و حتی سران قوا دریافت شود و این همراهی در دولت با اتاق‌ها و بخش‌خصوصی در راستای رفع موانع تجاری به‌صورت تنگاتنگ وجود دارد.

×