اجحاف ۱۵۰ هزار میلیاردی به مردم در بازار فولاد.

اجحاف ۱۵۰ هزار میلیاردی به مردم در بازار فولاد.

به گزارش مشرق، رضا تقی‌پور نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز در خصوص بازار فولاد اظهار کرد: در خصوص کلید واژه قیمت‌گذاری دستوری فولاد، عده‌ای بر روی آن موج‌سواری کردند و نتیجه آن این شد که در سال ۹۹، ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در حوزه فولاد به مردم اجحاف شد.

وی گفت: یعنی از قیمت درب کارخانه چیزی که به دست مردم رسید، این عدد بزرگ و وحشتناک تفاوت داشت و متأسفانه مجلس در این زمینه به وظیفه نظارتی خود به‌رغم ارائه طرح لازم به درستی عمل نکرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: طرح مربوطه با طی‌کردن مسیر خود در نوبت هیأت رئیسه مجلس قرار دارد و اگر آن طرح پیدا می‌شد تا حدود زیادی از جلوی این ظلم و اجحاف گرفته می‌شد.

تقی‌پور ادامه داد: قیمت واقعی فولاد و مشخصاً میلگرد امروز در بازار ایران حدود ۷ و نیم تا ۸ هزار تومان است که متأسفانه شاهد فروش ۱۴ هزار تومانی هستیم که هنوز ادامه دارد و واقعاً بی‌عرضگی دولت در اداره این حوزه بود.

وی تصریح کرد: به دلیل دولتی‌بودن این صنایع و عدم تنظیم مقررات و نظارت صحیح در بازار فولاد و سیمان به عنوان دو مصالح اصلی صنعت ساختمان، یکی از دلایلی اصلی افزایش قیمت مسکن شد و متأسفانه دولت نه تنها اجازه بلکه به گرانی این محصولات کمک کرد که بی‌عرضگی کامل دولت در مدیریت این ۲ محصول مشهود بود./مشرق