ابهام بازار بیلت حوزه خلیج فارس

وضعیت بازار بیلت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ویژه امارات هنوز در ابهام است.

ابهام بازار بیلت حوزه خلیج فارس

وضعیت بازار بیلت کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ویژه امارات هنوز در ابهام است. قیمت پایین میلگرد و کمبود تقاضا علل اصلی رکود بازار بیلت این منطقه است. اغلب نوردکاران موجودی کافی در انبارها دارند و از طرفی تعداد عرضه کننده ها رو به افزایش است.

هنوز وضعیت عرضه ایران به این منطقه در ابهام است در حالی که تا پیش از این منبع اصلی بیلت وارداتی اماراتی ها ایران بوده است. برخی بیلت ایران را 440 تا 450 دلار هر تن سی اف آر اعلام کرده اند و اظهار داشته اند معاملاتی در جریان است ولی برخی معتقدند معامله با ایران ریسک بالایی را به خریدار تحمیل می کند از این رو وضعیت بازار روشن نیست.

بیلت عربستان هم در این منطقه عرضه می شود و 490 تا 500 دلار هر تن با کرایه حمل می باشد ولی چون میلگرد در امارات 525 تا 545 دلار هر تن درب کارخانه است قیمت بیلت عربستان مورد قبول خریداران نیست. شاید بیلت بالاتر از 450 تا 460 دلار هر تن سی اف آر قیمت مورد قبولی در این بازار نباشد.

اخیرا پیشنهاد محکمی از بیلت سی آی اس در این منطقه شنیده نشده ولی با توجه به افت قیمت فوب سی آی اس، قیمت در کشورهای عرب حوزه خلیج فارس باید حدود 475 تا 480 دلار هر تن سی اف آر باشد. البته بازار منتظر افت قیمت های بیشتر بیلت سی آی اس نیز می باشد چرا که قراضه ارزان تر شده و بازار چین نیز اخیرا نزولی بوده است.

منبع: فولاد ایران

×