شماره های تماس

چند رسانه ای

چند رسانه ای

ویدئو

ایفای نقش اصطحکاک در صنعت جوشکاری

جوشکاری اصطکاکی یا FRW ، فرایندی معمول جهت اتصال فلزات می باشد. این روش شامل همجوشی مواد، بدون ذوب آنها و اغلب با استفاده از گرمای حاصل از اصطکاک و فشار است.

دستگاه سنباده‌ نواری پرتابل!

سنباده یا سمباده های نواری، سنباده هایی هستند بسیار خشن با سرعت بسیار بالا که قادر به پاک کردن موادهای مختلف می باشند، جهت تمیز نمودن رنگ ها روی سطوح، شکل دادن و اصلاح کار، از سنباده های نواری استفاده می کنند بعنوان مثال زمانی که قصد دارید یک تکه چوب یا فلز قوس دار را صاف کنید می توانید از سنباده نواری استفاده نمایید بطور کلی سنباده ها ابزاری هستند جهت انجام کارهای سنگین مثل سطوح بزرگ و صاف در امور صنعتی، و بهتر است جهت جلوگیری از حادثه حین کار، شخص با تجربه از این دستگاه ;استفاده نماید.

پدهای مغناطیسی

پدهای مغناطیسی یا آهن ربای لاستیکی ورقه ای، در محل قرار گرفتن قطعات با خاصیت مغناطیسی که دارند موجب جلوگیری کردن از گم شدن قطعاتی مانند پیچ ها در حین تعمیرات می گردند و کاربرد زیادی جهت مکانیک ها دارند و در هر زمانی به وسایل مورد نیاز خود دسترسی خواهند داشت.

برشکاری مارپیچ میله به کمک دستگاه CNC

دستگاه CNC ‪( Computer Numerical Control )‬ بيان كننده كنترل عددي توسط كامپيوتر مي باشد. در روش برشکاری CNC از كامپيوتر براي كنترل دستگاه ها جهت انجام عمليات هاي مختلف نظير برش، تراش، حك و ... استفاده مي نمایند. که در این فیلم برش جالب مارپیچ میله به کمک دستگاه CNC نمایش داده شده است

تولید اجسام فلزی به کمک پرینتر سه بعدی

پرینت سه بعدی فلز با پودر و لیزر کار می‌کند. پروسه ساخت در پرینترهای فلز به این شکل است که هر لایه از محصول با تابش لیزر با پودر فلز ذوب شده و شکل می‌گیرد
دستگاه های پرینتر فلزات سه بعدی  مجهز به نرم افزارهای طراحی سه بعدی بوده و توانایی حکاکی یکنواخت بر روی اجسام نیم گرد، مخروطی، شیب دار، و نیز شناسایی سه سطح با ارتفاع های متفاوت و حکاکی بر روی فلز را دارند البته موارد ذکر شده به قابلیت های منحصر به فرد دستگاه نیز بستگی دارد.
همچنین این پرینترها کاربردهای وسیعی در جواهرسازی، دندانپزشکی و تولید قطعات صنعتی و در کل در صنعت استفاده های فراوانی دارند.

رادیو

بررسی مشکلات برگشت ارز حاصل از صادرات

فرهاد دژپسند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه کشور از بی‌ثباتی قوانین و مقررات به شدت رنج می‌برد، گفت: این موضوع نتیجه‌ای جز آسیب دیدن فضای کسب و کار ندارد؛ این در حالی است که آنچه در بخشنامه بانک مرکزی در خصوص نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور مغفول مانده، مجدد مورد بررسی قرار گیرد؛ اگرچه نیازی به بازنگری کل بخشنامه نیست.

نوبخت و توضیحاتش درباره ارقام بودجه ۹۸ و قیمت حامل های انرژی

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، در سخنانی درباره اینکه آیا قرار است قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین افزایش یابد؟ گفت: الان ما در بودجه هیچ پیش‌بینی‌ای برای این کار نکردیم. یعنی یک ریال از ۴۰۷ هزار میلیارد تومانی که برای منابع‌مان دیدیم یا آن ۱۴۲ هزار میلیارد تومانی که در تبصره ۱۴ برای هدفمندی یارانه‌ها دیدیم مرتبط با افزایش قیمت حامل‌های انرژی نیست. ولی این مطالبه‌ای است که یک عده برای اینکه جلوی قاچاق گرفته شود دارند.

اعمال محدودیت جدید برای تراکنش‌های بانکی

بانک مرکزی در هفته‌های اخیر تصمیم به اعمال محدودیت جدید برای تراکنش‌های بانکی و اصلاح نظام تراکنش گرفت و با اعمال آن موفق شد از تلاطم‌های بازار ارز بکاهد اما این تصمیم به مذاق دلال های خارج نشین خوش نیامده است.

نهایی شدن دستورالعمل اجرایی تن – كیلومتر

در راستاي اجراي مصوبه ۲۰۹ شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور، نشست تخصصي مسئولان سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي و رئيس كانون رانندگان و دبير انجمن صنفي كاميون داران كشور و نمايندگان فني آنان برگزار و بر ضرورت ابلاغ دستورالعمل اجرايي تن – كيلومتر به استانهاي سراسر كشور تاكيد شد.

قانون جدید چک

اصلاحیه قانون چک که مدت‌ها انتظار تصویب و لازم الاجرا شدن آن می‌رفت بالاخره ابلاغ شد! در این قانون، قانونگذار سعی کرده با وضع ضوابطی، موجباتی فراهم‌ کند که اعتبار مالی چک از آنچه که فعلا هست بیشتر شود زیرا در حال حاضر امکان بررسی اعتبار کسی که چک صادر می‌کند عملا وجود ندارد مگر اینکه کسی بتواند اطلاعات شخصی و فردی در مورد صادرکننده پیدا کند.با این وجود، این قانون منتقدانی هم داشته است. جزئیات این قانون و انتقادات وارد بر آن را از زبان مجلسیان و بازاریان بشنوید.