شماره های تماس

دنیای فلزات - پاتیل اطلاعات

پاتیل اطلاعات

نحوه خرید از فولاد مبارکه در بورس

خرید از شرکت های تولیدکنندگان بزرگ فلزات در بازار بورس کالا همچون فولاد مبارکه همیشه یکی از سوال های فعالان حوزه آهن و فولاد بوده است. ورود به به بورس و خرید از آن مستلزم طی نمودن مراحلی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

انواع تیغ اره های دیسکی

اگر به دنبال جواب این سوال هستید و می خواهید که بدانید تیغ اره چیست، در این مقاله همراه ما باشید تا به سوال تیغ اره چیست، جواب بدهیم. آشنایی با تیغ اره برای کسانی که می خواهند خرید تیغ اره انجام دهند و یا با تیغ اره های مختلف سر و کار دارند می تواند بسیار مفید باشد.

بخوانیم...

انواع اره و کاربردهای آن

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک چیزی را ببرید. خوب اولین جوابی که به ذهنتان خطور خواهد کرد، استفاده از یک ” اره ” برای برش دادن است. اما مشکل بعدی زمانی ایجاد خواهد شد که شما به این سوال پاسخ دهید: چه چیزی را می خواهید برش دهید؟

بخوانیم...

۴ نوع آلیاژ که باید درباره آن بدانیم

همانطور که می دانیم فلزات در زندگی ما نقش مهمی دارند، اما در بعضی موارد نمی توان فلزات را به همان شکلی که هستند استفاده کرد و باید تغییراتی در خواص آن ها به وجود آورد. گاهی فلزات با هم ترکیب می شوند و با تشکیل آلیاژ، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله به توضیح آلیاژ می پردازیم.

بخوانیم...

انواع استیل

فلزات فراوانی با توجه به تغییرات عناصر به کار رفته موجود می باشند که آلیاژ استیل یکی از آن ها به شمار می رود. آلیاژ استیل در واقع از آهن و درصد کمی کربن ساخته شده است،در این مقاله قصد داریم شما را با استیل و انواع آن، بیشتر آشنا نماییم.

بخوانیم...

انواع سیم و تفاوت آن ها

دنیای امروز وابستگی زیادی به انواع سیم دارد. سیم و کابل ها وسایلی هستند که در آن از یک هادی به منظور انتقال برق و از یک عایق به منظور جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می شود. در این مقاله به توضیح انواع سیم و تفاوت آن ها باهم می پردازیم.

بخوانیم...

آلیاژ برنج چیست؟

آلیاژها از ترکیب فلزات با فلز یا غیر فلز به دست می آیند. آلیاژ برنج از زمان های قدیم توسط انسان ها شناخته و مورد استفاده قرار گرفته است. این آلیاژ بر اساس تغییر در مقدار عناصر تشکیل دهنده، خواص و ویژگی خاص خود را دارد. در این مقاله به توضیح بیشتری در این خصوص می پردازیم.

بخوانیم...

رنگین کمانی از فلزات رنگی

فلزات رنگین یکی از انواع فلزات یافت شده در طبیعت می باشد که دارای انواع مختلف بوده که هریک از آنها دارای کاربردهای زیادی در قسمت‌ها و مصارف مختلف صنعتی و یا عمومی می باشند. ما در این مقاله اطلاعات کافی در مورد انواع فلزات رنگین و شناخت بهتر آنها ارائه خواهیم داد.

بخوانیم...

دانستنی های جرثقیل سقفی

جرثقیل‌های سقفی سازه ای است که به مرور زمان توسعه یافته و امروزه در انواع مختلفی عرضه و استفاده می شود. این وسیله برای جابجایی و حمل اجسام سنگین در صنعت استفاده می شود. در این مقاله به توضیح این دستگاه و انواع آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

برش CNC

امروزه به دلیل رونق صنعت فلزات نیاز به برش و آماده سازی فلز افزایش یافته است. این نیاز باعث شده برشکاری به مرور پیشرفت کند و از روش های دستی به روش های ماشینی ارتقا یابد. از انواع ماشین برشکاری می توان به CNC اشاره کرد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

بخوانیم...

جوشکاری و انواع آن

صنعت جوشکاری به عنوان یکی از صنایع پایه، نقشی موثر در پیشرفت‌های صنعتی داشته است. در طول سال ها کیفیت فرایندهای جوشکاری، توسعه و بهبود یافته و باعث شده تا آن از یک هنر به یک علم تبدیل شود. در این مقاله به توضیح جوشکاری و انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

حضور فولاد۲۴ در گردهمایی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

فولاد ۲۴ به عنوان بستری آنلاین جهت معرفی محصولات آهن و فولاد با بهره گیری از جوانان نخبه و دانش آموخته در زمینه کسب و کارهای اینترنتی، در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد حضور فعال داشت.

بخوانیم...

کابل شبکه

یکی از مسائل مهم در مراکز خدماتی و دیتاسنترها تبادل اطلاعات درون شبکه ای است که با استفاده از کابل های شبکه صورت می گیرد و در صورت تداخل در این فرایند، تبادل دیتا به کلی دچار مشکل می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی کابل شبکه، انواع آن و همچنین به سیر تکامل این ابزار بپردازیم.

بخوانیم...

خمکاری ورق های فلزی و کاربردهای آن

در صنعت ورقکاری جهت تغییر فرم قطعات از فرآیند خمکاری استفاده می شود. خم کردن عملی است که در آن قسمتی از مواد را با حفظ سطح مقطع شان تا حد امکان از مسیر اصلی خارج کرده و به مسیر دلخواه در می آورند در ادامه شما را با خمکاری ورق فولادی آشنا خواهیم کرد.

بخوانیم...

روش های خمکاری لوله های فولادی

روش های مختلفی جهت خمکاری لوله ها وجود دارد. هر یک از روش ها با توجه به نوع و کیفیت خمی که می توانند تولید کنند دارای کاربردها و محدودیت هایی می باشند. انتخاب روش صحیح با توجه به موقعیت و محدودیت ها، لزوم آشنایی با روش های مختلف خمکاری لوله های فولادی را نشان می دهد.

بخوانیم...