شماره های تماس

دنیای فلزات - پاتیل اطلاعات

پاتیل اطلاعات

تولید پیچ و مهره چقدر سرمایه نیاز دارد؟

تولید پیچ و مهره و فناوری آن ممکن است ساده به نظر برسد اما این گونه نیست. با یک صنعت گسترده و کلیدی سروکار داریم که تمامی صنایع دیگر به آن وابسته هستند. درحال‌حاضر چه مقدار از پیچ و مهره موردنیاز کشور، در داخل تولید می‌شود؟ 

بخوانیم...

تفاوت آهن اصفهان و اهواز چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم به تفاوت آهن تولید شده در فولاد مبارکه اصفهان و آهن تولید شده در کاویان و اکسین اهواز بپردازیم تا به خوبی شما را  با تفاوت آهن اصفهان و اهواز آشنا نماییم با ما همراه باشید با ادامه مطلب...

بخوانیم...

نحوه خرید از فولاد مبارکه در بورس

خرید از شرکت های تولیدکنندگان بزرگ فلزات در بازار بورس کالا همچون فولاد مبارکه همیشه یکی از سوال های فعالان حوزه آهن و فولاد بوده است. ورود به به بورس و خرید از آن مستلزم طی نمودن مراحلی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

نگاهی به زندگینامه سلطان فولاد دنیا، لاکشمی میتال

لاکشمی نارایان میتال ، رئیس « آرسلور میتال» بزرگ‌ترین کمپانی فولاد جهان است، که با ثروت ۱۶٫۵ میلیارد دلار در جایگاه ششمین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد آسیایی‌تبار اروپا ، قرار دارد.

بخوانیم...

چگونه می توان در فولاد۲۴ درخواست خرید خود را پیامک کرد؟

شاید شما به عنوان یک خریدار برایتان این سوال پیش آمده باشد که فولاد۲۴ چگونه می تواند درخواست خرید شما را پیامک نماید؟ با ما همراه باشید با ادامه این مطلب...

بخوانیم...

لایو فولاد۲۴ با حضور مدیر تحقیق و توسعه بازار کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان

در لایو اینستاگرامی فولاد۲۴ روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در خدمت جناب آقای علی روانبخش مدیر تحقیق و توسعه بازار کارگزاری آرمان تدبیر نقش جهان بودیم با موضوع آشنایی با مفاهیم اقتصاد و بورس.

بخوانیم...

ویژگی ها و کاربرد منیزیم در صنعت

استفاده گسترده از منیزیم را می‌توان در آلیاژهای آلومینیوم-منیزیم موسوم به مگنالیوم مشاهده کرد. آلیاژ مگنالیوم،‌ چگالی کمتری نسبت به آلومینیوم دارد و به دلیل استحکام بیشتر و وزن کمتر از آلومینیوم، کاربردهای بسیاری دارد.

بخوانیم...

پالتروژن چیست؟

پالتروژن یک فرایند صنعتی است که برای تولید قطعات پیوسته با سطح مقطع ثابت به کار می‌رود. این فرایند کم هزینه و با حجم تولید بالا، شبیه به فرایند اکستروژن فلزات است با این تفاوت که به جای فشار دادن مواد در قالب، که در اکستروژن اتفاق می‌افتد، مواد از قالب به بیرون کشیده می‌شود.

بخوانیم...

پولیش چیست؟

 پولیش از جمله کارهای ترمیمی می‌باشد، از موارد کاربردی پولیش کاری می‌توان به پولیش سطحی فلزات، پولیش بدنه خودرو یا از نوع انسانی آن به پولیش ناخن اشاره کرد، در ادامه این نوشتار بیشتر به این موضوع می پردازیم.

بخوانیم...

چگونگی تشخیص هک شدن وای فای( Wifi)

همانطور که می دانیم هک شدن وای فای بصورت روزانه در حال افزایش می باشد، در ادامه این نوشتار شما را با راههای جلوگیری از هک شدن وای فای بیشتر آشنا خواهیم نمود.

بخوانیم...

لایو فولاد۲۴ با حضور معاونت اجرایی شرکت مبتکران فولاد فیدار

در لایو اینستاگرامی فولاد۲۴ روز جمعه ۱۹اردیبهشت ماه در خدمت جناب آقای دکتر ردایی معاونت اجرایی شرکت مبتکران فولاد فیدار بودیم با موضوع مدیریت تغییر در صنعت فولاد با نگاهی تخصصی بر بازار ورق های گالوانیزه

بخوانیم...

چگونه گوشی موبایل خود را تنظیم کنیم که اینترنت کمتری مصرف کنیم؟

تا به حال برای هر یک از ما بسیار پیش آمده که متوجه شدیم مصرف اینترنت موبایلمان خیلی زیاد شده و بسته های اینترنتی که خریداری می کنیم خیلی سریع تمام می شود  ما در ادامه با راهکارهایی به شما کمک خواهیم کرد تا مصرف ترافیکتان را کم تر و هزینه کمتری برای خرید اینترنت بپردازید.
 

بخوانیم...

چگونه در گوگل جستجو کنیم؟

وقتی اسم گوگل میاد ذهن همه به سمت یک جستجوی ساده در سایتی با اطلاعات زیاد میره. غافل از اینکه گوگل امکانات بیشتری داره که فقط کافیه راه استفاده از آن ها رو یاد بگیرید تا در این عصر دیجیتال کارتون رو سریع تر و راحتتر راه بندازید.

بخوانیم...

میخ کوبی یا نیلینگ

یکی از روش های پایدارسازی شیب های خاکی در برابر رانش خاک میخ کوبی یا نیلینگ می باشد که در این روش با استفاده از خود خاک دیواره، مانع رانش خاک به داخل گود می شود که در پروژه های عمرانی بسیار رایج می باشد، در ادامه مبحث شما را با مقوله میخ کوبی و تاریخچه آن بیشتر آشنا می نماییم.

بخوانیم...

آلیاژ اینکونل چیست؟

آلیاژ اینکونل که به نام های “inco” یا "iconel" نیز خوانده می شود، از خانواده آلیاژهای محلول جامد بین‌نشین نیکل- کروم می‌باشد و به‌طور کلی برای کاربردهای دما بالا استفاده می‌گردد.

بخوانیم...