رفتن به محتوای اصلی

دنیای فلزات - پاتیل اطلاعات

پاتیل اطلاعات

چگونه از فیسبوک برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنیم؟ (قسمت اول)

فیسبوک بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی جهان است و بیش از دو میلیارد و دویست میلیون نفر کاربر دارد. کسب و کارهایی که به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در مقیاس‌های بین‌المللی هستند باید توجه ویژه‌ای به فیسبوک داشته باشند.

بخوانیم...

نکات ایمنی و بهداشت محیط کار قسمت ۲

همانطور که در مقاله نکات ایمنی و بهداشت محیط کار قسمت ۱ به برخی از خطرات محیط کار اشاره داشتیم در این مقاله قصد داریم به توضیحات بیشتری در این خصوص بپردازیم.

بخوانیم...

گام های سیستم مدیریت HSE قسمت ۲

HSE مجموعه‌ای متشکل از اجزاء به‌هم‌ پیوسته است که قبل از مرحله تجهیز کارگاه باید برنامه HSE آماده و کلیه نیروهاي درگیر پیمانکار و کارفرما نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشند. در مرحله اجرا برنامه بازرسی تعیین‌شده باید به‌دقت پیگیري و میزان انجام برنامه ارزیابی گردد.

بخوانیم...

چگونه به سرعت میلگرد مصرفی ساختمان را محاسبه کنیم .(قسمت اول)

کارفرمایان، قبل از شروع هر پروژه‌ای،علاقه مند هستند که حدودی از هزینه‌ها را در دست داشته باشند. برآورد درست میلگرد و آهن‌آلات یک پروژه‌ ساختمانی به‌عنوان یکی از هزینه‌های کلی، بسیار مهم است. این برآوردها با فرمول‌هایی که در این مطلب در اختیارتان می‌گذاریم به‌راحتی قابل انجام خواهد بود.

بخوانیم...

چگونه به سرعت میلگرد مصرفی ساختمان را محاسبه کنیم. (قسمت دوم)

یکی از روش‌های محاسبه سریع و برآورد میلگرد ساختمان، روش تفکیکی است، به این صورت که در این روش میلگرد موردنیاز در هر قسمت از سازه به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود. در این روش، برخلاف روش کلی، تک‌تک آیتم‌های سازه به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود.

بخوانیم...

خرید اینترنتی میلگرد

امروزه با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی و با در دست داشتن یک کارتِ عضو شبکه شتاب به آسانی هرچه تمام، می‌توان خریدی آسان و ایمن انجام داد. برای اطلاع از چگونگی خرید میلگرد اینترنتی و یا سایر آهن‌آلات به‌صورت راحت و ایمن، رعایت نکاتی لازم است که در ادامه شرح می‌دهیم.

بخوانیم...

پشم سنگ

پشم سنگ در زبان انگلیسی (Rockwool) نامیده می‌شود. در فرایند ساخت پشم سنگ ابتدا مواد خام که شامل سنگ‌ها و کک است به کوره کوپلا می‌رود و... در ادامه این مقاله به توضیحات مختصری درخصوص پشم سنگ، کاربرد و نیز انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

نگهداری و تعمیرات پیش‌گویانه (PDM) چیست؟

نگهداری و تعمیرات پیش‌گویانه، یکی از مهم‌ترین انواع نگهداری و تعمیرات در صنایع و تولیدی‌ها است. در این مطلب به اصول، مزایا و معایب این روش می‌پردازیم به‌طوری‌که بتوانید استفاده کردن یا نکردن آن را توجیه کنید.

بخوانیم...

انواع شرکت های فروش آهن آلات

آهن فروشی جز مشاغل پایه در صنعت هر کشور محسوب می شود و کسانی که در این زمینه مشغول به کار میشوند و برای قانونی بودن کسب و کار خود باید به دنبال کسب مجوز ها و همچنین ثبت شرکت های فروش آهن آلات و برند برای خود باشند تا بتوانند در بازار بزرگ آهن آلات کسب و کار خود را پا برجا نگه دارند

بخوانیم...

لوزی خطر

لوزی خطر دارای چهارخانه است که هر خانه معنای خاص خود را دارا می باشد. منظور از خطرات بهداشتی همان خطرات و مضرات مواد شيميايی بر روی سلامتی انسان است. ميزان پايداری و تركيب ماده شيميايی با آب را نشان داده می شود .

بخوانیم...

مگاترندها و آینده‌ی صنایع فولاد (قسمت دوم)

شکل زندگی ما در آینده به مگاترندها وابسته است. مگاترندها با سرعت در حال تغییر کسب و کارهای ما و به طور کلی، تغییر تمام پروسه‌ی تولید هستند. صنایع فولاد هم از این تغییرات جهانی در امان نخواهد بود.

بخوانیم...

مگاترندها در آینده ی صنایع فولاد چه نقشی دارند؟ (قسمت اول)

شکل زندگی ما در آینده به مگاترندها وابسته است. مگاترندها با سرعت در حال تغییر کسب و کارهای ما و به طور کلی، تغییر تمام پروسه‌ی تولید هستند. صنایع فولاد هم از این تغییرات جهانی در امان نخواهد بود.

بخوانیم...

معرفی وسایل حفاظت فردی اولیه قسمت ۱

لباس کار اولین وسیله ایمنی و بهداشتی است که می‌بایست با توجه به نیاز و نوع کار از طرف کارفرما تهیه و در اختیار کارگر قرار داده شود. لباس کار باید توسط کارفرما در اختیار کارگر قرار گیرد. لباس کار شامل قسمت هایی مانند: کفش، عینک، گتر، پیش بند، ایرپلاک و ... می باشد. 

بخوانیم...

ضرورت استفاده از فضای مجازی برای کار در بازار آهن و فولاد امروز

موقعیت اقتصادی کشور در حال توسعه‌ای مثل کشور ما، پتانسیل ویژه‌ای به بازار آهن و فولاد بخشیده است. تکنولوژی و دانش جدید نیز راه خود را به تمامی مراحل تولید و فروش محصولات آهن و فولاد باز کرده است و این امر استفاده از فضای مجازی برای صاحبان کسب و کار در این بازار را بسیار ضروری می‌کند.

بخوانیم...

ارزیابی ریسک قسمت ۱

ارزیابی ریسک به سازمان کمک می‌نماید تا اولویت خود را در مبحث ایمنی به‌درستی شناسایی نموده و در تخصیص منابع به‌دقت عمل کند تا بیشترین تأثیر در سیستم مدیریت ایمنی پدیدار شود. کنترل خطرات مرحله نهایی ارزیابی ریسک است که پس از ارزیابی خطرات و مرحله تشخیص اولویت رفع آن‌ها انجام می‌شود.

بخوانیم...