شماره های تماس

دنیای فلزات - پاتیل اطلاعات

پاتیل اطلاعات

دانستنی های جرثقیل سقفی

جرثقیل‌های سقفی سازه ای است که به مرور زمان توسعه یافته و امروزه در انواع مختلفی عرضه و استفاده می شود. این وسیله برای جابجایی و حمل اجسام سنگین در صنعت استفاده می شود. در این مقاله به توضیح این دستگاه و انواع آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

برش CNC

امروزه به دلیل رونق صنعت فلزات نیاز به برش و آماده سازی فلز افزایش یافته است. این نیاز باعث شده برشکاری به مرور پیشرفت کند و از روش های دستی به روش های ماشینی ارتقا یابد. از انواع ماشین برشکاری می توان به CNC اشاره کرد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

بخوانیم...

جوشکاری و انواع آن

صنعت جوشکاری به عنوان یکی از صنایع پایه، نقشی موثر در پیشرفت‌های صنعتی داشته است. در طول سال ها کیفیت فرایندهای جوشکاری، توسعه و بهبود یافته و باعث شده تا آن از یک هنر به یک علم تبدیل شود. در این مقاله به توضیح جوشکاری و انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

حضور فولاد۲۴ در گردهمایی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری

فولاد ۲۴ به عنوان بستری آنلاین جهت معرفی محصولات آهن و فولاد با بهره گیری از جوانان نخبه و دانش آموخته در زمینه کسب و کارهای اینترنتی، در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت فولاد حضور فعال داشت.

بخوانیم...

کابل شبکه

یکی از مسائل مهم در مراکز خدماتی و دیتاسنترها تبادل اطلاعات درون شبکه ای است که با استفاده از کابل های شبکه صورت می گیرد و در صورت تداخل در این فرایند، تبادل دیتا به کلی دچار مشکل می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی کابل شبکه، انواع آن و همچنین به سیر تکامل این ابزار بپردازیم.

بخوانیم...

خمکاری ورق های فلزی و کاربردهای آن

در صنعت ورقکاری جهت تغییر فرم قطعات از فرآیند خمکاری استفاده می شود. خم کردن عملی است که در آن قسمتی از مواد را با حفظ سطح مقطع شان تا حد امکان از مسیر اصلی خارج کرده و به مسیر دلخواه در می آورند در ادامه شما را با خمکاری ورق فولادی آشنا خواهیم کرد.

بخوانیم...

روش های خمکاری لوله های فولادی

روش های مختلفی جهت خمکاری لوله ها وجود دارد. هر یک از روش ها با توجه به نوع و کیفیت خمی که می توانند تولید کنند دارای کاربردها و محدودیت هایی می باشند. انتخاب روش صحیح با توجه به موقعیت و محدودیت ها، لزوم آشنایی با روش های مختلف خمکاری لوله های فولادی را نشان می دهد.

بخوانیم...

آشنایی با انواع فلنج ها

فلنج ها (flange ) یکی از اتصال دهنده های لوله و شیرآلات و نیز دستگاه ها می باشند فلنج ها ابزار و حلقه هایی هستند که به صورت دایره ای شکل و مدور با سوراخ هایی در اطرافشان می باشند که هنگامی که وارد لوله می شوند یک سد ایجاد کرده و لوله را مسدود می کنند.

بخوانیم...

انواع اتصالات

اتصالات در تمامی سازه‌ها از جمله سازه‌های فولادی یکی از اجزای اساسی سازه بوده و عامل اصلی یکپارچگی سیستم‌های سازه‌ای است. یک اتصال ضعیف و نامناسب می‌تواند منجر به یک سری زوال‌های پی در پی و بنیادی در سازه فولادی شود، در این نوشتار به اختصار به انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

انواع صفحه سنگ

صفحه سنگ ها یکی از انواع صفحه های فرز می باشند که دارای انواع مختلف می باشند که سعی ما بر آن است در این مقاله شما را بیشتر با این مقوله آشنا نماییم.

بخوانیم...

کابل کواکسیال Coaxial Cable

کابل کواکسیال یا کابل RG-59 کابلی است که تشکیل شده از سیم های نازک منعطف بافته شده که در داخل آنها یک فلز انعطاف پذیرقرار دارد، در ادامه با ما همراه باشید تا به طور جزئی به بررسی این کابل و موارد استفاده و کارایی آن نیز بپردازیم.

بخوانیم...

سیم جوش چیست و انواع مختلف آن

حتماً تاکنون فرایند جوشکاری را از نزدیک دیده اید، جهت انجام انواع جوشکاری نیاز به ماده کمکی جهت ایجاد اتصال و کنترل ضخامت می باشد، در ادامه این مطلب به بررسی یکی از انواع این فلزهای کمکی که پرمصرف ترین و کاربردی ترین تجهیزات در فرایند جوشکاری می باشد به نام سیم جوش می پردازیم.
 

بخوانیم...

الکترود و انواع آن از نظر پوشش فلاکس

همان طور که می دانید مصالح فولادی از قبیل تیرآهن، نبشی، ناودانی، ورق و میلگرد در ساختمان ها از طریق جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند که جهت انجام جوشکاری به الکترود نیاز است به الکترود جوش کاری سیم جوش نیز گویند.در ادامه مطلب شما را با تعریف الکترود و انواع آن آشنا خواهیم کرد.

بخوانیم...

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

اصطلاح هشتگ را این روزها در شبکه های اجتماعی و اینترنت زیاد دیده و شنیده اید، اگر هنوز معنی آن را نمی دانید، بهتر است این مقاله را مطالعه کنید تا برای استفاده از آن به راحتی بتوانید از این اصطلاح استفاده کنید.
 

بخوانیم...

گواهی امضاء دیجیتال

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین و بحث برانگیزترین مسائل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات امنیت می باشد، آیا شما با امضاء دیجیتال آشنا هستید؟ در این مطلب به چگونگی دریافت و مراحل اخذ این گواهی می پردازیم.
 

بخوانیم...