شماره های تماس

دنیای فلزات - دانشنامه

دانشنامه

فولاد فنرCK75 چیست؟

فولاد فنر CK75 چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که می دانیم این فولاد جزء دسته فولادهای آلیاژی پرکاربرد می باشد که در استاندارد DIN آلمان به فولاد ۱۲۴۸ و در صنعت، به فولاد ۱۰۷۸ معروف می باشد.

بخوانیم...

پلیسه گیری چیست؟

صنعتگران برای رسیدن به کیفیت مطلوب در مقاطع فولادی از روش های پرداخت کاری فلزات استفاده می کردند. امروزه با بکارگیری علم ریاضیات این تکنولوژی توسعه یافته است. در ادامه به توضیح انواع پرداخت کاری و پلیسه گیری می پردازیم.

بخوانیم...

ورق سیاه و روغنی چه تفاوت هایی باهم دارند؟

ورق سیاه و ورق روغنی علی رغم وجوه مشترکی که باهم دارند، تفاوت های عمده ای هم با یکدیگر دارند که لازم است شما به عنوان یک خریدار یا مصرف کننده با این تفاوت ها آشنا باشید.

بخوانیم...

فورج و انواع روش های آن

آیا می دانید فورج چیست؟ فورج همان آهنگری است، آهنگری (Forging) کار بر فلز بوسیله پتک کاری یا پرس کاری و در آوردن آن به یک شکل مفید است. در این فرآیند نیروهای بزرگی به کار گرفته می شود و لوازم کار اغلب بسیار سنگین هستند.

بخوانیم...

کشش فلزات

کشش فلزات چیست؟ جالب است بدانید آزمون کشش یکی از آزمون‌های مخرب است که نمونه تحت نیروی کششی تک بعدی تا نقطه شکست قرار می‌گیرد و این درحالیست که ازدیاد طول نیز به‌صورت همزمان با نیروی اعمالی (بار اعمالی) ثبت می‌شود.در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

چگونه قطر و وزن میلگرد را محاسبه می کنند؟

همان طور که می دانیم میلگرد یکی از مصالح مهم ساختمانی محسوب می شود. قطر و وزن میلگرد و همچنین نوع آن در ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت است. این محصول دارای استاندارد خاصی می باشد که در ادامه به توضیح این استانداردها می پردازیم.

بخوانیم...

تفاوت ورق آلوزینک و گالوانیزه

ورق های فولادی مختلفی در بازار یافت می شود که کاربرد فراوانی در صنعت دارند، من نام ورق گالوانیزه را بسیار شنیده ام اما با ورق الوزینک آشنایی زیادی ندارم اما با توجه به نامش حدس می زنم از پوشش آلومینیوم و زینک باشد با ما همراه باشید در ادامه مطلب با تفاوت ها و نیز شباهت های ورق آلوزینک و گالوانیزه ...

بخوانیم...

عایق صوتی چیست؟

در جوامع امروزی به دلیل دغدغه های فکری و گسترش شهرنشینی، آلودگی صوتی به مشکل عمده مردم تبدیل شده است. برای جلوگیری از این مشکل از عایق صوتی استفاده می شود. در ادامه به توضیح صدا و عایق های صوتی می پردازیم.

بخوانیم...

در مورد لوله گوشتدار چه می دانید؟

لوله گوشتدار، لوله تیوب خالی است که برای انتقال مواد استفاده می شود. لوله ها انواع مختلفی دارند و هرکدام بنا به نوع آن برای مصارف گوناگون کاربرد دارند. لوله های گوشتدار نوعی لوله ضخیم هستند که در ادامه به توضیح آن ها پرداخته ایم.

بخوانیم...

هر آنچه از بسته بندی ورق گالوانیزه باید بدانیم.

محصولات گالوانیزه پس از تولید و تایید بازرسی مربوطه به واحد بسته بندی منتقل می شوند تا در آن جا توسط تسمه های فولادی دسته بندی شود و در فاز بعدی که فروش می باشد در بازار داخلی یا خارجی به راحتی جا به جا شود.

بخوانیم...

رابیتس و کاربرد آن

رابیتس که یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد در صنعت ساختمان محسوب می شود بسته به نوع مصرف،در انواع مختلفی تولید می شود که بر اساس معیارهایی همچون وزن و تعداد ستون تقسیم بندی می شوند.بیشترین مورد استفاده از رابیتس به دلیل هموار سازی سطح استفاده، برای ساخت سقف های کاذب است.

بخوانیم...

انواع رنده تراشکاری

رنده تراشکاری در تراشکاری ابزاری است که بر روی دستگاه تراش نصب می شود، که برای تراشیدن و شکل دهی به قطعات چوبی و فلزی معمولاً دوار به کار می‌رود. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت دستگاه تراش را در فرم‌ها و شکل‌های مختلفی می‌سازند.

بخوانیم...

همه چیز در مورد مته ها

برای سوراخکاری با دستگاه های مختلف شما به مته های مختلفی نیاز دارید. انتخاب مته مناسب، بستگی به سطح مورد نظر و نیز حفره ای دارد که می خواهیم ایجاد کنیم، که دارای اهمیت بسیاری می باشد.

بخوانیم...

آشنایی با بشکه یا چلیک

بشکه یا چلیک چیست و چه کاربری دارد؟ متعارف‌ترین روش برای انتقال مواد، تزریق آن ها به درون بشکه‌ هایی است که دارای حجمی از پیش تعیین‌شده هستند. این بشکه ها باعث تسهیل امر جابه جایی شده اند.

بخوانیم...

چقرمگی شکست فولاد

در واقع چقرمگی به قابلیت یك فلز به جذب انرژی بدون آن كه بشكند، گفته می شود و در نتیجه ماده ای که دارای چقرمگی بیشتر باشد برای شکست نیاز به انرژی بیشتری دارد.

بخوانیم...