شماره های تماس

دنیای فلزات - دانشنامه

دانشنامه

تختال – اسلب (slab)

اسلب یک محصول میان خطی و نیمه نهایی فولادیست که از فرایند نورد شمش و یا فرایند ریخته گری پیوسته حاصل می گردد، در ادامه به این مبحث خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته می شوند و در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته می شود، از طریق سوراخ کردن شمش های فولادی استوانه ای تولید می شوند.

بخوانیم...

آهن قراضه (scrap)

قراضه چیست؟ آیا شما هم تاکنون با شنیدن صدای بلندگو ضایعات، آهن قراضه شما رو خریداریم... در روز جمعه از خواب بیدار شده اید؟! این افراد به نقل از همان بلندگوها شما را از دست محصولات و یا موادی که نیاز ندارید راحت می کند در این متن به توضیحی در اینخصوص خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

پروفیل مبلی

یکی از واژه های رایج میان فعالان صنعت آن و فولاد کلمه "پروفیل" است که بر اساس معیارهای مشخص به دو نوع سبک و سنگین دسته بندی می شوند.پروفیل مبلی نیز یکی از زیرشاخه های پروفیل های سبک است.

بخوانیم...

پروفیل U

پروفیل ها دسته ای از مقاطع فلزی هستند که انواع گوناگونی دارند و کاربرد های متنوعی دارند و در زندگی روزمره خود با آنها زیاد برخورد می کنیم. نمونه ای از این پروفیل ها، پروفیل U یو شکل است که به آن می پردازیم.

بخوانیم...

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه (جهان فولاد غرب)

تیرآهن ۱۴ از نیازهای اساسی و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد که یکی از کارخانه های تولیدی این محصول مجتمع جهان فولاد غرب واقع در کرمانشاه می باشد در این نوشتار به این نوع تیرآهن و کارخانه جهان فولاد غرب خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

تیرآهن لانه زنبوری و کاربرد آن

امروزه از سازه های فولادی به دلیل افزایش استحکام استفاده فراوانی می گردد تیرآهن از مقاطع پرکاربرد در ساختمان سازی می باشد که در مطالب گذشته به کاربرد آن، مزایا و معایب آن اشاره نمودیم در این نوشتار قصد داریم به یکی از انواع آن یعنی تیرآهن زنبوری شکل بپردازیم.

بخوانیم...

پانچ و سوراخکاری

هر فرایند در صنعت از اهمیت و کاربرد خاصی برخوردار است. یکی از این فرایند ها، فرایند پانچ و سوراخکاری ورق های فلزی است که استفاده از محصولات این صنعت در زندگی روزمره ما تاثیر گذاشته است. با ما همراه باشید تا با پانچ و سوراخکاری و انواع آن آشنا شوید.

بخوانیم...

فرمینگ ورق گالوانیزه چیست؟

در این مقاله در نظر داریم شما را با نحوه فرمینگ ورق گالوانیزه و انواع آن آشنا نماییم. حضور مستمر در بازار، هزینه تولید و نگهداری پایین، عمر بالا و مقاومت در برابر خوردگی موجب محبویت این محصول در بین کاربران گردیده است.

بخوانیم...

روش تولید ERW ( جوش القایی فرکانس بالا )

ERW تولید لوله درزجوش یا جوش القایی فرکانس بالا یکی از روشهای تولید لوله فولادی می باشد که در یک پروسه پیوسته فرمینگ، جوش القایی فرکانس بالا، سایزینگ، برش و نیز بسته بندی و اعمال آزمونهای غیرمخرب و مخرب صورت می گیرد که در این مبحث به طور کامل به نحوه تولید این روش خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

تفاوت میان نبشی پرسی و نبشی فابریک چیست؟

فولاد از مهم ترین مواد تولید مصالح ساختمانی است که از آن انواع پروفیل ها، نبشی ها، میلگرد ها و... تولید می شود. در این مقاله قصد داریم به یکی از مهم ترین مقاطع فلزی که نبشی پرسی نام دارد بپردازیم. برای پی بردن به کاربردها، انواع نبشی ها و تفاوت اصلی بین نبشی پرسی و فابریک، با ما همراه باشید.

بخوانیم...

مقاطع HSS چیست؟

در این مقاله قصد داریم شما را با پروفیل هایی آشنا کنیم که از متریال های نوین بازار فلزات به شمار می روند و ویژگی های منحصر به فرد و مزایا شاخصی دارند که با رواج این متریال در بازار دیگر باید با مقاطع باکسی و جوشکاری های دستی برای همیشه خداحافظ نماییم.

بخوانیم...

گل میخ عرشه

یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در اجرای سقف ها، سقف عرشه فولادیست. عرشه فولادی دارای پروفیل ذوزنقه شکل به همراه برجستگی هایی جهت درگیر نمودن بتن و ورق است که جهت اتصال عرشه فولادی به بقیه اجزا از گل میخ استفاده می نمایند در ادامه به توضیح بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

سازه های فولادی

فولاد آلیاژی است از آهن و کربن که به دلیل استحکام بالا در صنایع مختلف و ساختمان سازی و پل سازی کاربرد گسترده ای دارد، در این مقاله قصد داریم به سازه های فولادی، انواع آن و همچنین به بررسی مزایا و معایب این سازه ها بپردازیم.
 

بخوانیم...

ناودانی سبک و ناودانی سنگین چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

در مطالب قبل به معرفی ناودانی و انواع آن نیز اشاره نمودیم در این مطلب قصد داریم شما را با تفاوت دو نوع مهم از ناودانی سبک و ناودانی سنگین که در پروژه های عمرانی و صنعتی نیز کاربرد بسیار چشمگیری دارد آشنا نماییم.

بخوانیم...